Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaOyunTwitch kıssalar özelliğini kullanıma sundu

Twitch kıssalar özelliğini kullanıma sundu

Twitch, tanınan canlı yayın platformu olarak bilinirken, kullanıcı tecrübesini daha da çeşitlendirmek için yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Son olarak Twitch, öykü özelliğini platformuna entegre etti. Lakin, Twitch’in kıssa özelliği Instagram’daki yahut öteki toplumsal medya platformlarındaki kıssalardan epeyce farklı bir tecrübe sunuyor.

Twitch’in öykü özelliği, yayıncılara ve kullanıcılara yeni bir içerik paylaşım yolu sunuyor. Lakin bu özellik, sıradan kullanıcılara değil, platformda etkileşimli ve nizamlı olarak canlı yayın yapan yayıncılara yönelik olarak tasarlanmış durumda. Twitch’te öykü paylaşabilmek için, bir kullanıcının son bir ayda en az 45 dakika canlı yayın yapmış olması gerekiyor. Bu, kıssa özelliğine erişimin sadece etkin yayıncılara sunulduğu manasına geliyor.

Twitch kıssalar özelliğini kullanıma sundu

Twitch ile paydaşlık kuran yayıncılar, paylaştıkları öyküleri tüm takipçileri yahut yalnızca aboneleri üzere belli izleyici kümelerine gösterebiliyorlar. Twitch öyküleri, yayıncının içeriklerini daha fazla bireye ulaştırmalarını sağlayan yeni bir yol sunuyor. Bilhassa abonelere özel öyküler paylaşabilme seçeneği, yayıncıların sadık takipçileriyle daha yakın ve ferdî bir bağlantı kurmalarına imkan tanıyor.

Twitch’te paylaşılan kıssalar, klasik kıssa müddetinin tersine 48 saat boyunca görüntülenebiliyor. Bu, izleyicilere daha fazla içeriği daha uzun bir mühlet boyunca görmeleri için fırsat sunuyor. Bu özellik sayesinde yayıncılar, bilhassa özel etkinlikler, duyurular yahut geri sayımlar üzere içerikleri kıssalar aracılığıyla daha tesirli bir halde iletebilirler.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar