Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaTwitter büyük bir güvenlik sıkıntısını daha çözdü

Twitter büyük bir güvenlik sıkıntısını daha çözdü

Şimdi olaydan yaklaşık bir ay sonra, şirket nihayet husus hakkında yorum yaptı. The Guardian tarafından görülen bir e-postada Twitter, etkilenen kullanıcılara ifşanın “bu yılın başlarında meydana gelen bir güvenlik olayının” sonucu olduğunu söyledi.

Şirket, sorunun “hemen çözüldüğünü” sav ediyor ve mevzuyla ilgili bir özür de paylaştı. Şirket, “Twitter, hizmetimizi kullanan bireylerin mahremiyetini muhafazaya kararlıdır ve bunun üzere bir olayın getirebileceği riskleri anlıyoruz ve bu olaydan ötürü derin ıstırap duyuyoruz” dedi.

Twitter büyük bir güvenlik sıkıntısını daha çözdü

Teşhir haberi çevrimiçi olarak birinci defa yayılmaya başladığında, yaratıcısı Theo Brown da dahil olmak üzere kimileri, sorunun Twitter’ın Circle tweet’lerini teklif algoritmasının dışında filtrelememesinin sonucu olduğunu kestirim etmişti. Lakin Twitter, Elon Musk’ın birinci işten çıkarmalarından bu yana bir bağlantı departmanına sahip olmadığından şirket sorunu başlangıçta kabul etmedi.

Daha genel olarak, Twitter, Musk’ın şirketi ekim ayında devralmasından bu yana artan sayıda teknik sıkıntıyla uğraştı ve uğraşmaya da devam ediyor. Milyarder, şirketin işgücünü en az %60 oranında azalttı ve üst seviye liderlik teknik gruplarının birçoklarını yok etti. Bu mühlet zarfında Twitter birden fazla kesinti yaşadı ve öbür bir formda özelliklerin kullanıma sunulması ve kaldırılması konusunda baş karışıklığı yarattı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar