Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaTwitter hesabınıza çabucak bakın! Silinmiş olabilir!

Twitter hesabınıza çabucak bakın! Silinmiş olabilir!

Twitter, Elon Musk’ın önderliğinde pek çok yeniliğe imza atarak platformun kullanıcı tecrübesini düzgünleştirme çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalar ortasında son olarak, pasif hesapların platformdan silinmesi de yer alıyor. Platformun CEO’su Elon Musk, yıllardır rastgele bir tweet atmayan yahut uygulamaya giriş yapmayan yaklaşık 1.5 milyar hesabın yakın vakitte büsbütün kaldırılacağını açıkladı.

Musk’ın açıklaması, Twitter’da uzun müddettir etkin olmayan hesapların artması ve bu hesapların platformda yer kaplaması nedeniyle yapıldı. Hesapların silinmesiyle birlikte Twitter, daha evvel yayınladığı kullanıcı isimleri ve tweetlerin de tekrar kullanıma açılmasını sağlayacak.

Twitter pasif hesapları tek tek siliyor!

Pasif hesapların silinmesiyle birlikte platformda yer açılacak ve faal kullanıcıların daha evvel zorlandığı kullanıcı ismi ve etiket seçeneklerinde de değerli bir uygunlaştırma sağlanacak. Musk’ın açıklamasına nazaran, bu süreç sırasında hesapları silinecek olan kullanıcılar, hesaplarının silinmesini engellemek için bir adım atabilirler. Twitter hesaplarını etkin hale getirerek hesaplarının silinmesini önleyebilirler.

Twitter’ın pasif hesapları silme kararı, bilhassa markalar, ünlüler ve medya kuruluşları üzere pek çok kişiyi etkileyecek üzere görünüyor. Bu hesapların silinmesi, bilhassa markalar ve medya kuruluşları için takipçi kaybı manasına gelebilir. Fakat, Twitter’ın bu hareketi, platformun faal kullanıcılarının daha düzgün bir tecrübe yaşamasına yardımcı olacak ve Twitter’ın kendisine rakip olan öteki toplumsal medya platformlarına karşı daha güçlü bir pozisyonda olmasını sağlayacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar