Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaİnternetTwitter yatırımcıları Elon Musk’ı dava ediyor

Twitter yatırımcıları Elon Musk’ı dava ediyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Twitter Yatırımcıları Elon Musk’ı Dava Ediyor 1

Twitter sosyal ağından önce büyük bir hisse satın alan ve ardından satın alma girişimlerine başlayan Elon Musk, bir süre sonra çark ederek adeta bin dereden su getirmeye başladı. Fiyat kırma politikası güden Musk haliyle yatırımcıların da tepkisini çekti.

Elon Musk’a dava

Twitter için 44 milyar doları gözden çıkaran ve hisse başına 52$ gibi bir fiyat biçen ünlü iş adamı sonrasında bot hesapları gerekçe göstererek görüşmeleri beklemeye aldı. Bot hesapların en fazla yüzde 5 olmasını isteyen Musk fiyatı da buna göre düşürebileceğini belirtmişti.

Elon Musk’tan fiyat kırma oyunu

1 hf. önce eklendi

Sürekli manipülasyon yaparak satın alımı geciktiren ve hisse fiyatlarının düşmesine neden olan Musk’a yatırımcılar öfkeli. Açılan davada Elon Musk’ın yüzde 9.2 hisseyi satın alırken komisyona geç haber verdiği ve 156 milyon dolar ödemekten kurtulduğu iddia ediliyor. Ayrıca Musk’ın manipülasyon yaparak yatırımcıyı oyaladığı da ifade ediliyor.

Tazminat talep eden davanın yanında 2025 yılına kadar Twitter’ı almasına engel olmak isteyen bir dava daha açıldı. Ayrıca Menkul Kıymetler Komisyonu da Musk’ın hisse satın alma dönemini incelemeye başladı.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Sosyal Medya Haberleri
  • Elon Musk’a şok manipülasyon davası

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar