Perşembe, Mayıs 30, 2024
Ana SayfaYazılımSony, gelecek oyun planlarını açıkladı: Taşınabilir üretimler iki katına çıkıyor

Sony, gelecek oyun planlarını açıkladı: Taşınabilir üretimler iki katına çıkıyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Sony, Gelecek Oyun Planlarını Açıkladı: Taşınabilir Üretimler Iki Katına Çıkıyor 1

Oyun sektörünün dev isimlerinden Sony, yatırımcılar için düzenlenen bir etkinlikte şirketin gelecek planları hakkında yeni bilgiler paylaştı. Özel Playstation yapımlarını PC ve mobil cihazlara getirerek büyük satış rakamlarına ulaşan şirket, bu sayıyı yükseltmeyi planlıyor.

Mobil oyun sayısı iki kat artacak

2025 yılına kadar mevcut oyunların yarısının PC veya mobil cihazlarda olması gerektiğini söyleyen Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, bilgisayar, mobil ve akış servislerinin varlığını artırmanın, oyun sahnesini ”dar bir kesimde olma durumundan” çıkaracağını ve ”her yerde olduğu bir duruma” geçirme fırsatı vereceğini söyledi.

Sony PlayStation’la ilgili bilgiler ve istatistikler paylaştı

21 sa. önce eklendi

Şirketin açıklamalarına göre Sony oyunlarının yalnızca yüzde 10’luk bir kısmını oluşturan mobil yapımların, önümüzdeki üç yıl içerisinde iki katına çıkması ve yüzde 20’lik bir paya sahip olması bekleniyor. Bununla birlikte mobil ortama geçiş, Sony Interactive Entertainment içerisinde eski Apple Arcade içerik şefi Nicola Sebastiani tarafından yönetilen yeni bir iş birimi aracılığıyla gerçekleştirilecek.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Sony, gelecek planlarını açıkladı: Mobil oyun sayısı artacak

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar