Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaTwitter’ın yeni CEO’sundan birinci açıklamalar geldi

Twitter’ın yeni CEO’sundan birinci açıklamalar geldi

Elon Musk, NBCU’nun önderi Linda Yaccarino’nun Twitter’ın yeni CEO’su olacağını onayladı. Yeni CEO arayışını tamamladığını duyurmasının akabinde bir gün geçtikten sonra Musk, Yaccarino’nun yeni vazifesini bir tweet ile duyurdu. Musk, “Bu platformu X, her şey uygulamasına dönüştürmek için Linda ile çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum” tabirlerini kullandı.

Yaccarino, NBCU’da Küresel Reklam ve Paydaşlıklar Lideri olarak misyon yaptı ve Cuma sabahı bu vazifesinden ayrılacağını duyurdu. Yaccarino, 2011 yılından bu yana NBCU’da çalışıyordu ve bu mühlet zarfında evvel Turner’da reklamda icra heyeti lideri olarak 20 yılını geçirdi. Ayrıyeten 2018 yılında, eski lider Donald Trump tarafından Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Kurulu’na atanmıştı.

Twitter’ın işletme tarafının düşüşe geçtiği düşünüldüğünde, Musk’ın bilinen bir reklam yöneticisini Twitter’ın başına getirmesi mantıklı bir atılım oldu. Musk, “ürün, yazılım ve sistem işletimi” mevzularında CTO olarak vazifesine devam edeceğini açıkladı. Twitter, dalgalı içerik düzenleme siyasetleri ve tutarsız, bazen aldatıcı doğrulama sistemleri nedeniyle reklamverenlerin ilgisini kaybetti. Şirket, gelir oluşturmak için kritik takımları, örneğin satış grubunu, işten çıkardı.

Twitter’ın yeni CEO’sundan birinci açıklamalar geldi

Musk ve Yaccarino ortasındaki ilgi de epeyce sağlam görünüyor. Geçen ay Miami’deki bir reklam konferansında Yaccarino, Musk’ı röportajladı ve iş adamına övgüler yağdırdı. Yaccarino, “Elon, daima geri bildirim için erişilebilir olmayı taahhüt etti” dedi ve ekledi: “Aynı vakitte dün yayınladığı şeffaflık ve güvenlik kurallarına katılmak için kendini de açtı. Yalnızca unutmayın, söz özgürlüğü, ulaşım özgürlüğü manasına gelmez.”

Yaccarino ayrıyeten, “Twitter’ın kârlılık yolunda olan” bireylerin bu odadaki beşerler olduğunu Elon’a hatırlattı. Twitter’ın kuruluşundan bu yana para kazanmanın en tesirli yolu reklamdı ve Musk’ın mavi onay işaretini paraya dönüştürme gayretleri başarılı olmadı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar