Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaOyunValve AMD kullanıcılarını CS2 hakkında uyardı

Valve AMD kullanıcılarını CS2 hakkında uyardı

Sorun AMD’nin Valve Anti-Cheat (VAC) sistemini tetikleyen ve şoförün düşük gecikme modunu hile sanmasına neden olan Anti-Lag+ özelliğinde yatıyor.

Sorun, Anti-Lag+’ın Dinamik İlişki Kitaplığı (DLL) fonksiyonlarını yakalamasında ve tekrar yönlendirmesinden kaynaklanıyor. VAC, DLL tekrar yönlendirmelerini hile olarak görüyor (ki başka durumlarda zati ekseriyetle öyle), bu da Counter-Strike 2’den önyükleme yapılmasına yol açabiliyor.

Sorun çözülene kadar Valve, grafik kartı ayarlarında Anti-Lag+ özelliğinin kapatılmasını öneriyor. Varsayılanı değiştirmediyseniz Alt+L kısayol tuşuyla Gecikme Önleme+ özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz. AMD Radeon Yazılımını açıp dişli simgesine tıklayarak ve alt menüden Kısayol Tuşlarını seçerek kısayolun ayarını tekrar denetim edebilirsiniz. Anti-Lag+ için mevcut kısayol tuşunu seçmek, onu özelleştirmenize imkan tanıyacak.,

Valve AMD kullanıcılarını CS2 hakkında uyardı

Counter-Strike 2, aylarca süren heyecanlı bir bekleyişin akabinde eylül ayında piyasaya sürüldü. Steam’de Counter-Strike: Küresel Offensive’in yerini alan güncelleme, daha gerçekçi dumanın yanı sıra yükseltilmiş grafikler ve haritalar da ekliyor. Oyun, geliştirilmiş aydınlatma, daha net dokular ve güncellenmiş geometri için Valve’ın Source 2 motorunu kullanıyor. Valve, devam oyununu macOS’a yahut daha eski PC’lere getirme planının olmadığını söylediği için, oyunu oynamak için biraz çağdaş bir Windows makinesine gereksiniminiz olacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar