Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaOyunNintendo, Mario ve Luigi'nin yeni seslendirme sanatkarını doğruladı

Nintendo, Mario ve Luigi’nin yeni seslendirme sanatkarını doğruladı

Kevin Afghani, Nintendo’nun oyunlarındaki Mario ve Luigi Mario‘nun yeni sesi olacak.

Şu ana kadar tahminen de en çok Genshin Impact’te Arnold’un sesi olarak tanınan Afgani, X hakkında şunları yazdı: “Super Mario Bros. Wonder’da Mario ve Luigi’yi seslendirmiş olmaktan inanılmaz derecede gurur duyuyorum. Beni Çiçek Krallığı’na davet ettiği için Nintendo’ya teşekkürler!”. Nintendo da Polygon’a Afgani’nin karakterleri seslendireceğini ve Elephant Mario’yu canlandıran birinci aktör olma onuruna sahip olacağını doğruladı.

Super Mario Bros. Wonder’ın 20 Ekim’de gelecek birinci fragmanı yaz aylarında yayınlandığında hayranlar Mario’nun sesinde farklı bir şey fark etti: WarioWare: Move It!’de Wario’nun sesinde bir farklılık. Bu oyunda Mario’nun ezeli rakibini kimin oynayacağı şimdi belirli değil.

Nintendo, Mario ve Luigi’nin yeni seslendirme sanatkarını doğruladı

67 yaşındaki Martinet, Mario’nun “wahoo!” ve “işte başlıyoruz!” kelamının gerisindeki adamdı. Yirmi yılı aşkın müddettir oyunlarda ve 1991’den bu yana ticari fuarlarda bu ünlemler duyuluyor. Bu mühlet zarfında Mario-verse’de Luigi, Wario, Waluigi, Baby Luigi ve Baby Mario dahil olmak üzere birçok öteki karakteri canlandırdı.

Ancak ister Martinet’in ister Nintendo’nun kararı olsun, aşikâr ki bir değişim vakti gelmişti. Martinet, Nintendo ile bir “Mario Elçisi” olarak çalışmaya devam edecek ve bu da onun “Mario’nun sevincini paylaşarak dünyayı dolaşmaya devam etmesini” sağlayacak.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar