Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaSosyal Medya"Var Böyle Tipler" Hesabıyla Bilinen Kıvanç ve Beril Talu'nun, 100 Milyon TL...

“Var Böyle Tipler” Hesabıyla Bilinen Kıvanç ve Beril Talu’nun, 100 Milyon TL Toplayıp Portekiz’e Kaçtıkları İddia Ediliyor: İşte İlk Bilgiler!

Gün geçmiyor ki güzel ülkemizde yeni bir dolandırıcılık haberi ortaya çıkmasın, yeni bir dolandırıcılık yöntemi duyulmasın.

Bu kez de “Var Böyle Tipler” adlı hesabın sahibi olan Kıvanç Talu ile eşi Beril Talu’nun, insanlardan yüklü miktarda para toplayıp kaçtığı iddia ediliyor. 

Toplam rakamın 100 milyon TL’nin üzerinde olduğu iddia edildi 

Şinasi Kaya: &Quot;Var Böyle Tipler&Quot; Hesabıyla Bilinen Kıvanç Ve Beril Talu'Nun, 100 Milyon Tl Toplayıp Portekiz'E Kaçtıkları İddia Ediliyor: İşte İlk Bilgiler! 1

Instagram’da yapılan paylaşımlarda Talu çiftinin, yakın çevrelerindeki insanlar başta olmak üzere pek çok kişiden büyük miktarda para aldığı, bu kişilere kredi kullandırdığı ve sonrasında da sırra kadem bastıkları iddia ediliyor. Çocuklarının öğretmenlerinden eski arkadaşlarına, evlerine gelen temizlikçiden iş insanlarına pek çok kişinin mağdur olduğu söylentiler arasında. Edinilen bilgilere göre Talu çifti, şoförlerinden bile 1 milyon TL gibi çok ciddi bir para almış durumda.

Şinasi Kaya: &Quot;Var Böyle Tipler&Quot; Hesabıyla Bilinen Kıvanç Ve Beril Talu'Nun, 100 Milyon Tl Toplayıp Portekiz'E Kaçtıkları İddia Ediliyor: İşte İlk Bilgiler! 3

Var Böyle Tipler Instagram hesabına ulaşılamıyor:

Şinasi Kaya: &Quot;Var Böyle Tipler&Quot; Hesabıyla Bilinen Kıvanç Ve Beril Talu'Nun, 100 Milyon Tl Toplayıp Portekiz'E Kaçtıkları İddia Ediliyor: İşte İlk Bilgiler! 5

Ortaya atılan iddiaların ardından Talu çifti sırra kadem basarken, “Var böyle tipler” adlı profillerinin de kapatıldığı görüldü. Çiftin sosyal medya hesaplarını kapatmasının ardından mağdurlar, çeşitli platformlar aracılığıyla bir araya gelmeye çalışıyor.

Beril Talu’nun uzun yıllardır reklamcılık sektöründe yer aldığı belirtilirken, Kıvaç Talu da sosyal medyada fenomen olmuş ve televizyonda da boy göstermişti. Ayrıca Kıvanç Talu daha önce çeşitli firmalarla da iş birliği yapmıştı. 

İddialara göre neler yaşandı?

Şinasi Kaya: &Quot;Var Böyle Tipler&Quot; Hesabıyla Bilinen Kıvanç Ve Beril Talu'Nun, 100 Milyon Tl Toplayıp Portekiz'E Kaçtıkları İddia Ediliyor: İşte İlk Bilgiler! 7

İddiaya göre Talu çifti, çevrelerindeki insanlara reklam projelerinden kazanç elde etmek üzere çeşitli vaatlerde bulundu. Reklam kampanyaları için ellerinde yeterince kaynak bulunmadığını söyleyen çift, etraflarındaki insanları daha sonra paralarını faiziyle geri almak üzere kendilerine vermeye ikna etti. Oysaki iddia sahiplerine göre ortada bir anlaşma da reklam da yoktu. Çiftin kendilerine verilen paralarla birlikte ortadan kayboldukları konuşuluyor.

Talu çiftinin ortadan kaybolmasının ardından gözler konuyla ilgili olarak savcılığa çevrilmiş durumda. İddialara göre çift Portekiz’e kaçtı. Şikayetlerin resmiyete dökülmesi durumunda yapılacak olan soruşturma ve ortaya çıkan bilgiler de Webtekno’da olacak.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar