Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaMobilVivo kullanıcılarına müjde!

Vivo kullanıcılarına müjde!

Vivo, Funtouch OS 14’ü, Android 14 temelli son Android arayüzünü, 7 Ekim’de Hindistan’da tanıtacağını duyurdu. Şirket, resmi Funtouch OS 14 Hint Twitter/X hesabı üzerinden bu güncellemenin 12.00 IST itibariyle uygun Vivo ve iQOO kullanıcılarına sunulmaya başlanacağını bildirdi.

Vivo, güncelleme alacak aygıtların listesini ya da içereceği özellikleri ve değişiklikleri şimdi açıklamadı. Lakin, şirket bu güncellemeyle daha “akıcı bir deneyim” sunacağına dair kelam verdi.

Bu güncelleme, Vivo’nun geçen ay, Eylül 2023’te, X90 Pro akıllı telefonu için Funtouch OS 14 önizleme programını kullanıma sunmasının akabinde geldi. Vivo, kullanıcıların güncelleme hazır olduğunda bir bildirim alacaklarını da belirtti.

Vivo kullanıcılarına müjde!

Vivo, kullanıcı arayüzü için rastgele bir yeni özellik açıklamasa da, bir Twitter kullanıcısı Funtouch OS 14’ün birtakım özelliklerini paylaştı. Bu yeni arayüzde, OPPO’nun ColorOS’una emsal bir denetim merkezi, yeni bir hava durumu widgetı, yeni bir Funtouch OS 14 logosu ve yeni bir pil sayfası bulunacak.

Benzer bir haberde, OnePlus da Android 14 temelli arayüzü OxygenOS 14 Open Beta 2’nin yayınlandığını duyurdu. Bu güncelleme, yeni bir Trinity Motoru’nu tanıtıyor. Bu motor, çok misyonlu çalışma, ağır işler ve uzun müddetli kullanımı yönetiyor. Ayrıyeten, geliştirilmiş güvenlik için Güvenilir Yürütme Ortamı (TEE) temelli Aygıt Güvenlik Motoru 3.0’ı da içeriyor.

OxygenOS 14 güncellemesi, Ekim ayında akıllı telefonlara sunulmaya başlanacak ve kimi aygıtlar bu güncellemeyi Kasım ayında alacak. OxygenOS 14’ün kararlı sürümünü birinci alacak model, amiral gemisi OnePlus 11 5G olacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar