Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaWhatsApp, Instagram Öyküleri'ni andıran yeni görünümüyle dikkat çekiyor

WhatsApp, Instagram Öyküleri’ni andıran yeni görünümüyle dikkat çekiyor

Facebook ve Instagram’ın sahibi olan Meta, uzun yıllardır WhatsApp’tan nasıl para kazanabileceğini araştırıyor. Daha evvel uygulamayı fiyatlı hale getirme teşebbüslerinde bulunan şirket, artık de reklamlar aracılığıyla gelir elde etme stratejisi üzerinde duruyor. Bu strateji doğrultusunda Meta, Instagram’a benzeri bir biçimde bireylerin yahut işletmelerin kendi topluluklarını oluşturmasına ve onlarla basitçe ilişki kurmasına imkan tanıyan “kanallar” özelliğini yakın vakitte hayata geçirdi. Artık ise WhatsApp, Instagram Hikayeleri’ni andıran yeni görünümüyle dikkat çekiyoratsApp, bir kanaldan durumunuza güncellemeler paylaşmanın yeni bir yolunu sunuyor.

WhatsApp’taki son güncelleme (v.2.24.1.6), Android için kullanıma sunuldu ve bir kanaldan durumunuza güncellemeler paylaşmanın yeni bir yolunu getiriyor. Artık bir kanaldan bir şey paylaştığınızda, bu durumunuzda daha net görünecek ve özel bir nizamda yer alacak. Bu özellik birtakım kullanıcılarda mevcut, lakin daha fazla şahsa önümüzdeki haftalarda sunulacak.

WhatsApp, Instagram Öyküleri’ni andıran yeni görünümüyle dikkat çekiyor

Eğer bu güncellemeye sahip olup olmadığınızı görmek istiyorsanız, bir kanaldan durumunuza bir şey paylaşmayı deneyebilirsiniz. Güncelleme, bu paylaşılan kanal güncellemelerini görmeyi ve etkileşimde bulunmayı kolaylaştırıyor. Tasarım, Instagram’da gönderileri Kıssalar olarak paylaşma formuna benziyor, bu da kullanımı daha kullanıcı dostu ve anlaşılır hale getiriyor.

Ancak tüm bu iyileştirmelerin bir bedeli var. WhatsApp’ı olduğu üzere memnuniyetle kullanan biri olarak, uygulamadaki her yeni değişiklik, Meta’nın reklam maksatlarına bir adım daha yaklaştığımızı gösteriyor. Şu anda WhatsApp, sevdiklerimizle temas kurduğumuz kolay bir iletileşme platformu olarak hizmet veriyor. Şayet bu durumun ötesine geçerse, reklam bombardımanıyla karşı karşıya kalma olasılığımız epey yüksek.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar