Cumartesi, Eylül 30, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaWhatsApp Kanalları 150 ülkeye yayılıyor

WhatsApp Kanalları 150 ülkeye yayılıyor

Şimdi Meta, yeni özellikler ve tanınmış şahısların eklenmesiyle birlikte kanallarının 150’den fazla ülkeye genişlediğini duyurdu.

Meta, MLB’den Olivia Rodrigo’ya kadar binlerce yeni kuruluşun ve ünlünün Kanallara geleceğini sav ediyor. Genişlemenin bir modülü olarak artık pozisyonunuza ve popülerliklerine nazaran takip edilecek hesap teklifleri alacaksınız. Öbür güncellemeler arasında emojilerle geri bildirim sağlama ve kanal yöneticilerinin, WhatsApp otomatik olarak silmeden evvel 30 gün boyunca Güncellemelerini düzenlemelerine müsaade verilmesi yer alıyor. Muhtemelen topluluk oluşturmaya yönelik en faydalı yeni özellik, arkadaşlarınıza ilettiğiniz rastgele bir Güncellemenin artık yepyeni kanala geri bağlanması olacak. WhatsApp, gelecekteki güncellemeleri paylaşmak için kendi kanalını da açıyor.

WhatsApp Kanalları 150 ülkeye yayılıyor

Meta, Kanallar ile “mevcut en özel yayın hizmetini oluşturmayı” umuyor. Bu maksatla, öbür kullanıcılar kimi takip ettiğinizi göremez ve telefon numaranız, sadece onu takip ettiğiniz için birisiyle paylaşılmıyor.

Kanallar, birinci olarak şubat ayında Telegram’ın kanallar özelliğinin pek de incelikli olmayan bir kopyası olarak Meta’nın sahibi olduğu şirket Instagram’da yerini aldı. WhatsApp’a yayılması, Meta’nın iletileşme uygulamasını kolay bir iletileşme uygulamasından daha fazlası haline getirme tarafındaki birçok teşebbüsünden biri olarak geldi. Bunların birçok, devam eden küme sohbetlerine (Discord) girme ve ayrılma ve anlık görüntü bildirileri (Snapchat, Telegram) üzere öbür şirketlere benzeri özelliklerin başlatılmasını içeriyor. B-Tabi bunların hiçbiri WhatsApp’a has değil: eh bugünlerde toplumsal medyada büsbütün orjinal bir fikir bulmanız  esasen ender.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar