Salı, Mayıs 30, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaWhatsApp Kanalları: Telegram Benzeri Bir Özellik Geliyor

WhatsApp Kanalları: Telegram Benzeri Bir Özellik Geliyor

WhatsApp, birçok kişi tarafından tercih edilen bir mesajlaşma uygulamasıdır. Bire bir mesajlaşma ve grup sohbetleri konusunda öncü olan WhatsApp, iletişim şeklimizi değiştirmiştir. Topluluklar özelliği sayesinde daha büyük grup etkileşimlerini kolaylaşıyor. Ancak uygulama, rakibi Telegram’ın yıllardır sahip olduğu bir özelliğe henüz sahip değil: Kanallar.

Kanallar, kullanıcıların büyük kitlelere bilgi yayınlamasını sağlayan bir araçtır. WhatsApp da yakında bu özelliği getireceğini duyurdu. Uygulamanın, Telegram’ın tanıdık tasarımına yaklaştığı açıkça görülüyor. WABetaInfo, kanallar özelliğinin çıkışını hazırlayan yeni bir uyarıyı keşfetti. Uyarı, Play Store’da bulunan mesajlaşma uygulamasının beta sürümü 2.23.10.14’te görünüyor.

Üyelerin Telefon Numarası Görünmeyecek

Ulaş Utku Bozdoğan: Whatsapp Kanalları: Telegram Benzeri Bir Özellik Geliyor 1

WhatsApp, bir kanalın sahip olabileceği üye sayısının belirlenmediğini söylüyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar haber, etkinlik ve diğer bilgileri geniş bir kitleye paylaşabilecekler. Ayrıca kanal üyeleri gönderenin telefon numarasını görmeyecekler, böylece gönderenin gizliliği korunmuş olacak.

İlginç olarak, WhatsApp’ın uyarısı kanallardaki iletişimin uçtan uca şifreli olup olmadığını belirtmiyor. Bu da kullanıcıların bu yeni özelliğin güvenlik ve gizlilik konularında meraklanmasına neden oluyor.

WABetaInfo’dan gelen başka bir ekran görüntüsü ise kanallardan gelen güncellemelerin kişilerinizden gelen geçici durum güncellemelerinin altında görüneceğini açıklığa kavuşturuyor. Bu değişikliğe uyum sağlamak için WhatsApp Durum sekmesinin adını Güncellemeler olarak değiştirecek. Bu iki değişiklik de bize WhatsApp’ta kanalların nasıl işleyeceği hakkında net bir anlayış veriyor.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar