Pazartesi, Şubat 6, 2023
Google search engine
Ana SayfaSosyal MedyaWhatsApp küme sohbetlerine özel yeniliğini duyurdu!

WhatsApp küme sohbetlerine özel yeniliğini duyurdu!

WhatsApp, grup aramalarını daha kapsamlı hale getirmek için bir avuç özellik eklediğini duyurdu. Şirket geçtiğimiz yıl yaşanan gizlilik ve güvenlik problemlerinden dolayı bir çok sorunla karşılaşmıştı, ancak bu dönemde grup sohbetlerine yönelik çalışmalarını artırdı.

WhatsApp grup sohbetlerine özel yeniliğini duyurdu!

WhatsApp’ın grup sohbetlerine yönelik sunduğu özelliği, Android Central tarafından tespit edilen bir tweet’le birlikte ortaya çıktı. Şirket, hafta itibariyle, grup çağrılarınızdaki belirli kişileri hem sessize alabileceğinizi hem de mesaj gönderebileceğinizi duyurdu. İlk özellik grup sohbetlerinde gereksiz bildirim bombardımanında olma probleminin önüne geçebilir. Şirket ayrıca, biri bir grup görüşmesine katıldığında sizi bilgilendirecek bir afiş ekledi.

WhatsApp son dönemlerde bir dizi yeni özellik tanıttı. Grup arama işlevinin yanı sıra, bu hafta, insanlara profil fotoğrafları ve Son Görülme durumları üzerinde daha ayrıntılı kontroller sağlayan yeni gizlilik geçişlerinin eklendiğini de gördük. Uygulama son dönemlerde farklı özellikler eklemeye devam ediyor. En popüler mesajlaşma grubu olan WhatsApp ayrıca nihayet Android kullanıcılarının sohbet geçmişlerini yeni bir iPhone’a taşımasını da kolaylaştırdı.

Uzun süredir sohbet taşıma oldukça problemli bir durumdu denebilir. Şirket bu sorunu aşmak için sohbet taşıma olayını çok daha kolay bir hale getirdi. Gizlilik ve güvenlik problemleri sebebiyle kullanıcı kaybeden platform şimdi kaybını telafi etmiş durumda desek yanlış olmaz.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar