Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaWhatsApp sohbet kilidi nasıl kullanılır? Kesinlikle deneyin!

WhatsApp sohbet kilidi nasıl kullanılır? Kesinlikle deneyin!

WhatsApp, kullanıcılarına yeni özelliğinin muştusunu verdi. Dün onaylı WhatsApp hesabından kullanıcılara bir ileti gönderildi ve sohbet kilidi özelliğini tanıttı. Kullanıcılara gönderilen iletide motamot şu tabirler yer alıyor:

Sohbet kilidiyle sohbetlerinizi şifre muhafazası altına alın

Sohbet kilidi, sürpriz partiler planlamaktan gizli yemek tarifleri paylaşmaya kadar birçok senaryoda, en ferdî sohbetlerinizi başka bir klasörde saklamanıza imkan tanır.

WhatsApp sohbet kilidi nasıl kullanılır? Kesinlikle deneyin!

Sohbet kilidini açmak için:

Kilitlemek istediğiniz sohbete gidin ve Sohbet bilgileri > Sohbet kilidi’ne dokunun.

Bu sohbeti parmak izi ile kilitle yahut Bu Sohbeti Face ID ile kilitle’ye dokunun.

Kilitlenen sohbetler klasöründe sohbeti görmek için Görüntüle’ye dokunun.

Sohbet kilidi özelliği sayesinde artık istediğiniz bildirileri kilitleyebiliyor olacaksınız. Bu da iletilerinizin artık daha bâtın ve inançlı olduğu manasına geliyor. Telefonunuzu karıştıran bireyler WhatsApp’ınıza girse bile kilitli iletileri açamıyor. Çünkü şirketin de belirttiği üzere bu iletileri açabilmek için parmak izi, Face ID yahut parolaya gereksinimi oluyor. Bu adım, WhatsApp’ın kapalılık ve güvenliğe verdiği ehemmiyetin de bir göstergesi niteliğinde. İlerleyen vakitlerde yeni güncelleme ve özelliklerin uygulamaya geleceği söz ediliyor. Biz de gelişmeler epeyce sizleri bilgilendirmeye devam ediyor olacağız.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar