Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaMobilWhatsApp'a Yapay Zekâ Destekli Çıkartma Oluşturucu Geliyor: DALL-E Gibi Çalışacak!

WhatsApp’a Yapay Zekâ Destekli Çıkartma Oluşturucu Geliyor: DALL-E Gibi Çalışacak!

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp için yeni bir özellik üzerinde çalışıldığı ortaya çıktı. Uygulamanın “2.23.17.14” kodlu Android beta sürümünde ortaya çıkan yeni özellik, WhatsApp’a DALL-E benzeri bir mekanizma geleceğini gözler önüne seriyor. Kullanıcılar, bu yeni özellik sayesinde benzersiz çıkartmalar oluşturabilecekler.

Yapay zekâ destekli bir araç olarak bir süredir kullanımda olan DALL-E, yazılan metinlerin görsellere dönüştürülmesini sağlıyor. İşte WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik de tam olarak aynı amaca hizmet edecek. Kullanıcı, yazacağı basit bir metin ile kendi özgün çıkartmasını oluşturabilecek. Özellik, WhatsApp deneyimine boyut atlatacak gibi görünüyor.

WhatsApp’ın yeni özelliği işte böyle görünecek:

İnanç Can Çekmez: Whatsapp'A Yapay Zekâ Destekli Çıkartma Oluşturucu Geliyor: Dall-E Gibi Çalışacak! 1

WhatsApp’ın yeni özelliği kullanılabilir olduğunda, çıkartma bölümüne yeni bir bölüm eklenecek. Burada, yapay zekâ destekli çıkartmalar oluşturulabileceği belirtilecek. “Create” (oluştur) seçeneğine dokunan kullanıcı, ufak bir açıklayıcı metin yazacak. Meta’nın kendi yapay zekâsı, bu metin üzerinden bir çıkartma oluşturabilecek. Kullanıcı bu çıkartmayı kullanabileceği gibi beğenmezse silecek. Yukarıdaki örnekte, “cat laughing on a skateboard” ifadesinin dönüştürüldüğü çıkartmayı görüyorsunuz. Açıklamanın Türkçe karşılığı, “kaykay üzerinde gülen bir kedi“.

WhatsApp, yapay zekâ destekli çıkartma oluşturma aracı ile ilgili açıklama yapmadı. Haliyle, bu özelliğin ne zaman kullanılabilir olacağı şimdilik bilinmiyor. Ancak beta sürümdeki özellik, kullanıcılar arasında dağıtılmaya başladı. Bu yüzden, özelliğin yakın bir gelecekte kullanılabilir olacağını düşünüyoruz.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar