Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaYazılımWindows 11, Ayarlar Sayfasında Reklam Gösterecek

Windows 11, Ayarlar Sayfasında Reklam Gösterecek

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un en yeni işletim sistemi Windows 11, yakın bir gelecek itibarıyla kullanıcıların canını sıkacak gibi görünüyor. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre Microsoft, Windows 11’de reklamın dibine dibine vurmaya başlayacak. Öyle ki işletim sisteminin Ayarlar bölümü, çok yakında reklam göstermeye başlayacak.

Windows 11’in son Insider sürümünde tespit edilen bilgilere göre kullanıcılar, Windows 11’in Ayarlar bölümüne girdiklerinde özellikle de Microsoft 365 ile ilgili reklamlar görmeye başlayacaklar. Gösterilecek reklamlar, kullanıcılara Microsoft 365 avantajlarını anlatacak ve satın almaya yönlendirecek. “Microsoft 365’i Deneyin” başlığı ile kullanıcıya gösterilecek reklam bölümü, ekranın ciddi bir bölümünü kaplayacak.

Microsoft’un Windows 11’deki reklamları işte böyle görünecek:

Ulaş Utku Bozdoğan: Windows 11, Ayarlar Sayfasında Reklam Gösterecek 1

Ayarlar bölümünde gösterilecek olan reklamın hemen altında One Drive ile ilgili bilgi sağlanacak. Kullanıcılar, bu alanda One Drive’daki depolama alanını görebilecekler. Ancak reklamlar bunlardan ibaret olmayacak. Örneğin; “Hesaplar” bölümüne giren bir kullanıcı, Office ürünleriyle ilgili de reklam görecek. 

Ulaş Utku Bozdoğan: Windows 11, Ayarlar Sayfasında Reklam Gösterecek 3

Windows 11’in reklamlarıyla ilgili tek olumlu handikap, reklamların sadece Microsoft hizmetleriyle ilgili olması. Reklamların her yerde görünmeye başladığı bir dönemde, Microsoft’un reklamları bu şekilde sınırlaması bile önemli.

Microsoft’un Windows 11’de ne zaman reklam göstermeye başlayacağı şimdilik belli değil. Ancak Insider programı kapsamında kullanıcıya ulaşan sürümler, kısa bir test sürecinden sonra kararlı sürümlere geliyor. Windows 11 kullanıcıları, maksimum birkaç ay içerisinde Ayarlar bölümü altında reklam görmeye başlayacaklardır.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar