Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaYazılımWindows 11, kullanıcıları istenmeyen bildirimlerle rahatsız etmeyecek

Windows 11, kullanıcıları istenmeyen bildirimlerle rahatsız etmeyecek

İnanç Can Çekmez: Windows 11, Kullanıcıları Istenmeyen Bildirimlerle Rahatsız Etmeyecek 1 Windows 11‘in en son önizleme sürümleri, bildirimlerin sayısını azaltacak “Akıllı devre dışı bırakma” isimli bir özellik üzerinde çalışıldığını ortaya çıkardı. 

Windows Latest, yeni özelliğin yapay zeka destekli olmadığını, lakin yeniden de tesirli bir şekilde çalışması gerektiğini yazıyor. Yeniliğin emeli, Windows 11’in kullanıcıya nadiren kullanılan yahut hiç kullanılmayan uygulamalardan gelen bildirimleri devre dışı bırakmasını tavsiye eden bir ileti göndermesi.

Kullanıcı tecrübesini iyileştirecek

Örneğin kullanıcı bir aydır Outlook ile etkileşime girmediyse, sistemden şu mesajı alacak: “Outlook’tan bildirimleri devre dışı bırak?” İki seçenek var: Devre dışı bırak yahut olduğu üzere bırak.

İnanç Can Çekmez: Windows 11, Kullanıcıları Istenmeyen Bildirimlerle Rahatsız Etmeyecek 3 Kullanılmayan uygulamalardan gelen bildirimlerin dikkati dağıttığı bir gerçek ve yeni özelliğin birden fazla Windows 11 kullanıcısının tecrübesi üzerinde olumlu bir tesiri olması bekleniyor. “Akıllı devre dışı bırakma” özelliğinin önümüzdeki aylarda tüm Windows 11 kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar