Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaX bir türlü Türkiye temsilcisi atamıyor! Bant daraltma gelebilir!

X bir türlü Türkiye temsilcisi atamıyor! Bant daraltma gelebilir!

Bildiğiniz üzere Türkiye, tanınan toplumsal medya platformlarının Türkiye topraklarında bir temsilci bulundurmasını istiyor. Tıpkı istek, elbette ki X için de şirkete iletildi. Lakin Elon Musk’ın sahibi olduğu platform, bir türlü Türkiye’ye temsilci atamadı. Hal bu türlü olunca Türkiye’de mukim vergi mükellefi gerçek ve hukukî şahıslar tarafından kelam konusu platforma reklam verilmesi yasaklandı.

X bir türlü Türkiye temsilcisi atamıyor! Bant daraltma gelebilir!

Ancak bu reklam yasağının akabinde da X tarafından temsilci atanması için rastgele bir adım atılmadı. Bilgi Teknolojileri Kurumu yani BTK, platforma temsilci ataması için 3 ay müddet verdi ve verilen bu müddet, 21 Ekim günü son buluyor. Hasebiyle X’in temsilci ataması için önünde yalnızca birkaç günü bulunuyor. Şayet temsilci atama gerçekleşmezse, BTK Lideri Ömer Abdullah Karagözoğlu, X için yüzde 50 oranında bant daraltma yapılması için mahkemeye başvurabilecek.

İlerleyen günler platformun Türkiye pazarındaki geleceğini direkt olarak etkileyecek üzere görünüyor. Platformun temsilci atama konusunda neden inat ettiği konusu ise tam bir muamma. Türkiye’de milyonlarca kullanıcısı olan X‘in bir an evvel harekete geçmesi ve temsilci ataması sorunun çözülmesi açısından büyük ehemmiyet arz ediyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar