Pazar, Şubat 5, 2023
Google search engine
Ana SayfaOyunXbox Game Pass yeni özelliği ile PlayStation'ı zorda bırakabilir

Xbox Game Pass yeni özelliği ile PlayStation’ı zorda bırakabilir

Amerikalı teknoloji devi Microsoft tarafından geliştirilen ve oldukça uzun bir süre Sony’nin PlayStation markasının arkasında kaldıktan sonra, Game Pass sayesinde bir anda işleri tersine çeviren Xbox platformu, kendini geliştirmeye devam ediyor. Bilindiği üzere şu an için popüler oyun abonelik servisi Game Pass’de tüm oyuncular sadece kendi adlarına ve birer kişilik abonelik paketlerine üye olabiliyorlar.

İşte birçok farklı türden platformda görülen “aile üyeliği” sisteminin Xbox Game Pass’e de gelmesi için uzun zamandır baskı yapan oyuncular, sonunda amaçlarına ulaştı. Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre, Xbox Game Pass Aile Aboneliği özelliği Kolombiya ve İrlanda’da test edilmeye başlandı.

Testlerin ne kadar süreceği ve aile paketinin hangi özelliklere sahip olduğu konusunda şimdilik detaylı bir açıklama yapılmazken, gelen ilk bilgilere göre aile aboneliği katılım sayısı 4 kişiyle sınırlı olacak.

Xbox Game Pass yeni özelliği ile PlayStation’ı zorda bırakabilir

Oyuncuların birbirini “aile” olarak tanımlaması içinse, şimdilik aynı ülke sınırları içerisinde ikamet ediyor olması yeterli gibi görünüyor. Ancak test çalışmalarının sonucunda bu koşula ilişkin herhangi bir düzenleme yapılıp yapılmayacağı da belli olacaktır.

Öte yandan tabi ki aile paketi, standart paketten biraz daha pahalı olacaktır. Ancak Microsoft bu konulara ilişkin yapılması gereken tüm açıklamaları test çalışmalarının sonrasında bırakmış gibi görünüyor.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar