Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaMobilQualcomm çıldırdı: Snapdragon, Manchester United’ın yeni sponsoru olacak

Qualcomm çıldırdı: Snapdragon, Manchester United’ın yeni sponsoru olacak

Her ne kadar son yıllarda MediaTek ile olan rekabeti daha belirgin bir hale gelse de, Qualcomm hala dünyanın en popüler yonga seti üreticisi konumunda. Özellikle de amiral gemisi akıllı telefon modellerine baktığımız zaman, neredeyse tamamına yakınında Snapdragon yonga setlerini görüyoruz. Ancak bu duruma rağmen Qualcomm tarafından sabah saatlerinde yapılan sponsorluk anlaşması her kesimden insanda şaşkınlık yarattı.

Qualcomm tarafından yapılan açıklamada: “Bundan sonra Manchester United ile yeni bir stratejik işbirliği içine girildiği” duyuruldu. Bunun Türkçesi aslında Qualcomm artık Manchester United’ın sponsorları arasına katıldı. İşin ilginç yanı Amerikalı teknoloji devi bu anlaşmayı Snapdragon özelinde yaptığını duyurdu. Yani Manchester United’ın stadı olan Old Trafford’da ve belki de futbolcuların üzerindeki antrenman yeleklerinde hatta formalarında sıkça Snapdragon markasını göreceğiz. Peki ama neden?

Qualcomm çıldırdı: Snapdragon, Manchester United’ın yeni sponsoru olacak

Evet her marka bilinirliğini arttırmak ister ancak Snapdragon doğrudan tüketiciye sunulan bir ürün değil. Bildiğiniz üzere bu parça, akıllı telefonlarda kullanılan bir yonga setinden ibaret. Yani hiç kimse formanın üzerinde Snapdragon markasını gördü diye, Qualcomm’dan bir yonga seti siparişinde bulunmayacak. Eğer markanın amacı, kullanıcıların telefon satıcılarına gidip “bana Snapdragon yonga setine sahip bir telefon ver” demekse, bu da akla çok uygun gelmiyor. Çünkü Manchester United dünya genelinde bilinirliği en yüksek ve dolayısıyla da sponsorluk ücreti en fazla olan kulüplerinden biri, belki de birincisi. Yani eğer şirket bunu amaçlıyorsa, attığı taş ürküttüğü kuşa değmez.

Bu nedenle Qualcomm’un doğrudan Snapdragon’u ortaya çıkarmak istemesinin mantıklı bir sebebi şimdilik yok gibi duruyor. Ancak böylesi büyük bir şirketin yüzlerce milyon dolarını çöpe atacağını düşünmek de çok doğru olmaz. Kim bilir belki de şirketin amacı ilerleyen zamanlarda doğrudan Snapdragon markalı telefonlar çıkarmaktır olamaz mı?

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar