Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaYazılımXbox lideri onayladı: Call of Duty oyunları PlayStation'a gelmeye devam edecek

Xbox lideri onayladı: Call of Duty oyunları PlayStation’a gelmeye devam edecek

Meral Erden: Xbox Lideri Onayladı: Call Of Duty Oyunları Playstation'A Gelmeye Devam Edecek 1

Geçtiğimiz günlerde Microsoft‘un Activision Blizzard‘ı satın alacağını açıklamasıyla gözler Sony‘e dönmüştü. Sony de konuyla ilgili dün sabah saatlerinde ilk açıklamasını yaptı.

Sony, Microsoft’un sözleşmelere uymasını ve Activision oyunlarının PlayStation’a gelmeye devam etmesini umduğunu söylemişti. Geçtiğimiz saatlerde de Xbox başkanı Phil Spencer bu konu hakkında PlayStation sahiplerini sevindiren bir açıklama yaptı. 

Call of Duty Oyunları PlayStation’a Gelmeye Devam Edecek

Phil Spencer konuyla ilgili “Bu hafta Sony ile görüşmeler yaptık. Activision Blizzard’ı satın aldıktan sonra mevcut tüm anlaşmaları yerine getirme niyetimizi ve Call of Duty’yi PlayStation’da tutma isteğimizin olduğunu onayladım. Sony, sektörümün önemli bir parçası ve ilişkimize değer veriyoruz.” dedi.

Aslında Microsoft’un bu tarz bir karar alması bekleniyordu çünkü Call of Duty oyuncularının çok büyük bir kısmı PlayStation sahibiydi. Bu yüzden bu tarz bir karar çok da şaşırtmadı ancak yine de yeni Call of Duty oyununu beklemekte fayda var. Bir diğer soru işareti de Call of Duty oyunlarının Xbox Game Pass’e gelip gelmeyeceği.

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar