Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaOyunXbox, yeni oyun kumandalarına nihayet kavuştu

Xbox, yeni oyun kumandalarına nihayet kavuştu

PlayStation 5 ve Xbox Series S/X’in 2020’deki piyasaya sürülmesiyle başlayan dokuzuncu kuşak konsollar ortasındaki gayret hala devam ediyor. Her kuşakta olduğu üzere, donanım özellikleri kıymetli bir tartışma konusu olurken, son kazananı belirleyen çeşitli faktörler bulunuyor. Bu bağlamda, her platform için özel oyunlar ve aksesuarlar muvaffakiyet elde etmek için kritik bir rol oynuyor. Microsoft, bunun farkında olarak, yakın vakitte Xbox Seçkine Wireless Controller Serisi 2 Youth Edition’u dört farklı renkte (siyah, beyaz, kırmızı ve mavi) tanıttı. Bu oyun kumandaları, dünyanın en büyük oyun pazarlarından biri olan Çin’de raflarda yerini aldı.

Microsoft’un resmi Xbox Weibo hesabından yapılan bir duyuruya nazaran, Xbox Seçkine Wireless Controller Serisi 2 Youth Edition, 25 Nisan’dan itibaren Çin’de satışa sunulacak ve fiyatı 999,00 Yuan (yaklaşık 145 dolar) olacak. Kırmızı ve mavi renklerde özel olarak sunulan kumandalar, birkaç eşsiz bilhassa birlikte geliyor. Bunların en değerlisi, yeni modellerin yüksek kapasiteli şarj edilebilir bir bataryayla donatılmış olması ve azamî 40 saatlik pil ömrü sunmasıdır. Ayrıyeten, kumandalar özel renk eşleşmeli çentikli D-pad ve ayarlanabilir joystick’ler de barındırıyor.

Xbox, yeni oyun kumandalarına nihayet kavuştu

Yeni kumandaların D-pad ve joystick’ü manyetik bir temas yapısını kullanarak basitçe özelleştirilebiliyor. Kullanıcılar tercihlerine nazaran ek aksesuarlar satın alabilir ve kolay kolay değiştirebilirler. Kumandalar ayrıyeten üç ayarlanabilir tetik seyahat ayarı sunar. Örneğin, süratli tempolu FPS oyunları için kısa tetik kullanabilirken, daha uzun tetik ayarı yarış oyunlarında hassas gaz denetimi için harikadır.

Renk değişikliği dışında, Xbox Seçkine Serisi 2 Core hala Xbox konsolları, PC ve taşınabilir aygıtlarla kullanılabilen birebir kumandadır. Xbox Accessories uygulamasında ayarlanabilen kimi özelleştirme özellikleri de mevcuttur. Kullanıcılar, uçuş sırasında üç özel profil ortasında kolay kolay geçiş yapabilme özelliği de dahil olmak üzere, farklı özellikleri kullanarak kumandalarını özelleştirebilirler.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar