Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaOtomobilXiaomi, 28 Aralık'ta Elektrikli Otomobili İçin Bir Etkinlik Düzenleyeceğini Açıkladı

Xiaomi, 28 Aralık’ta Elektrikli Otomobili İçin Bir Etkinlik Düzenleyeceğini Açıkladı

Çinli teknoloji devi Xiaomi, çok uzun zamandır bir elektrikli otomobil projesi ile gündemde. Gelen son haberler, artık bu meselenin sona ermek üzere olduğunu gözler önüne seriyor. Zira şirket CEO’su Lei Jun, önümüzdeki günlerde bir etkinlik gerçekleştireceklerini açıkladı. Bu etkinlik, Xiaomi’nin elektrikli otomobiliyle ilgili olacak.

Lei Jun’un X’te yaptığı paylaşıma göre “Stride” olarak isimlendirilecek etkinlik, 28 Aralık‘ta gerçekleştirilecek. Stride’ın başlangıç saati ise TSİ 09.00 olacak. 

Ancak Stride, Xiaomi’nin elektrikli otomobilini göstermeyecek

Ulaş Utku Bozdoğan: Xiaomi, 28 Aralık'Ta Elektrikli Otomobili İçin Bir Etkinlik Düzenleyeceğini Açıkladı 1

*Xiaomi SU7 isimli otomobilin gerçek görüntüsü.

Stride etkinliği için fazla heyecanlanmış olabilirsiniz. Ancak bu heyecanı biraz dizginlemeniz gerekecek. Çünkü Lei Jun, X’teki paylaşımında otomobilin kendisini göstermeyeceklerini özellikle söyledi. Xiaomi’nin önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği etkinlik, elektrikli otomobil teknolojilerine odaklanacak.

Lei Jun’un X’te yaptığı paylaşım:

Xiaomi EV teknolojisi Perşembe günü saat 14.00’te tanıtılacak. Sadece teknoloji, ürün yok.

Aslına bakacak olursak Xiaomi’nin elektrikli otomobiliyle çoktan tanıştık.Ancak şirketin resmî olarak lansman gerçekleştirmesi gerekiyor. O lansman, aracın tüm teknik özelliklerini ve fiyatını gün yüzüne çıkaracak. Araçla ilgili detaylı bilgi almak isteyen okurlarımızı, hemen aşağıdaki haberimize bekliyoruz.

Xiaomi’nin elektrikli otomobili Türkiye’ye gelemeyebilir…

Ulaş Utku Bozdoğan: Xiaomi, 28 Aralık'Ta Elektrikli Otomobili İçin Bir Etkinlik Düzenleyeceğini Açıkladı 3

Xiaomi’nin elektrikli otomobili, tasarımıyla şimdiden heyecan yaratıyor. Ancak bu otomobilin Türkiye’ye gelmesi biraz zor. Bunun nedeni, birkaç hafta önce Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren bir düzenleme. “Bazı Elektrikli Araçların İthaline İlişkin Tebliğ (İthalat: 2023/22)” isimli düzenleme, Çin’den ithal edilecek elektrikli otomobiller için ağır yükümlülükler getiriyor.

Bu yükümlülükler, Türkiye’ye gelen markanın doğrudan 20 yetkili servis açması ve en az 40 personele sahip çağrı merkezi kurulması gibi şeyler olarak karşımıza çıkıyor. Hâl böyleyken Xiaomi, Türkiye’ye bu kadar büyük yatırımlar yapmak isteyecek mi istemeyecek mi hep birlikte göreceğiz…

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar