Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaDonanımXiaomi Avrupa için Smart Plug 2'yi tanıttı

Xiaomi Avrupa için Smart Plug 2’yi tanıttı

Xiaomi, konut aletlerini akıllı aygıtlara dönüştüren yeni bir gadget’ı, Xiaomi Smart Plug 2‘yi Avrupa’da tanıttı. Bu aygıt sayesinde kullanıcılar, mesken aletlerini bir uygulama yahut ses komutları aracılığıyla uzaktan denetim edebiliyor. Xiaomi Smart Plug 2, beyaz renk seçeneğiyle sunuluyor.

Xiaomi Smart Plug 2’nin özellikleri ortasında Google Home dayanağı bulunuyor. Bu sayede bağlı aygıtlar, Google Asistan ses komutlarıyla denetim edilebiliyor. Xiaomi Home uygulaması ise aygıtı uzaktan denetim etmenin ve aygıtın açık olup olmadığını denetim etmenin yanı sıra güç tüketimi istatistiklerini görüntülemenin ve bir alet için program ayarlamanın bir öbür yolunu sunuyor. Smart Plug 2’nin dahili güç düğmesi iki kere basıldığında, geri sayım zamanlayıcısı faal hale geliyor. İstediğiniz zamanlayıcı mühletini uygulama üzerinden ayarlayabiliyorsunuz. İnternet teması kesilse bile geri sayım zamanlayıcısı ve programlar çalışmaya devam ediyor. Ayrıca, anahtarın durum hafızası sayesinde, bir güç kesintisinden sonra son durumuna (açık yahut kapalı) geri dönüyor.

Xiaomi Avrupa için Smart Plug 2’yi tanıttı

Xiaomi Smart Plug 2‘de çok akımı yahut ısınmayı algılayan sensörler bulunuyor ve bu durumlar kullanıcıya uygulama üzerinden bildiriliyor. Smart Plug 2’nin boyutları 2.4 x 1.6 x 1.3 inç. Kompakt tasarımı, Google Home ile uyumlu olan Kasa Smart Plug ile hayli benzerlik gösteriyor.

Xiaomi Smart Plug 2, İspanya, İtalya ve öbür AB ülkelerinde €14.99 (yaklaşık 16 dolar) fiyat etiketiyle satışa sunulmuş durumda. Şu anda AB dışında Smart Plug 2’nin global olarak satışa sunulması ve fiyatlandırması hakkında bir bilgi bulunmuyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar