Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaDonanımXiaomi bunu da yaptı! Meyve zerzevat temizleyici!

Xiaomi bunu da yaptı! Meyve zerzevat temizleyici!

Xiaomi, Mijia markası altında yeni bir mutfak aleti sunuyor: Mijia Meyve ve Zerzevat Temizleme Makinesi. Bu yenilikçi eser, yalnızca 449 yuan (yaklaşık 61 dolar) fiyat etiketine sahip. Fakat bu fiyat, aygıtın sunduğu özellikleri ve fonksiyonelliği düşündüğünüzde epey makul görünüyor.

Mijia Meyve ve Sebze Temizleme Makinesi, esnekliğiyle dikkat çekiyor. Duvara monte edilebilir yahut tezgah üstüne yerleştirilebilir. Bu özelliği, mutfakta yer kazandırmaya yardımcı olabilir. Aygıtın en değerli özelliklerinden biri, et ve sebzelerin tıpkı anda yıkanmasını sağlayan çift temizleme başlığına sahip olması. Bu, hem paklık sürecini hızlandırıyor hem de farklı yiyeceklerin birbirine karışmasını ve tadının bozulmasını engelliyor.

Bu temizleme makinesi, değişken frekansta çalışan bir motora sahip. Bu motor, yiyeceklerin derinlemesine temizlenmesi için güçlü bir su akışı oluşturuyor. Tıpkı vakitte, aygıtın temizleme aktifliği yüzde 94.8 üzere epeyce yüksek bir orana sahip. Cihaz, ziyanlı kontaminantları, bakterileri, böcek ilaçlarını, hormonları ve ağır metalleri tesirli bir halde uzaklaştırmak için klor dioksit ve ışık bazlı su iyonu arıtma teknolojilerini kullanıyor. Bu teknoloji, deterjana gereksinim duymadan bu paklığı gerçekleştiriyor.

Xiaomi yeni meyve zerzevat temizleyicisini satışa sundu

Makine, paklık kabiliyetini artırmak için yüksek enerjili mikro kabarcıklar oluşturuyor. Bu mikro kabarcıklar, su iyonunun yayılmasını ve arıtılmasını düzgünleştiren sıkıntı bölgelerdeki tortuları tesirli bir halde uzaklaştırıyor. Dahası, bu cihaz 34cm ekstra büyük alana sahip bir elektrolitik plaka ile donatılmış. Bu plaka, daha yüksek miktarda sterilize edici iyon salgılıyor, bu da temizleme aktifliğini artırıyor.

Ayrıca, bu cihaz akıllı bağlantı özellikleriyle donatılmış durumda. Farklı besin maddeleri için tasarlanmış çok sayıda temizleme programı sunuyor. Bilhassa taze meyve ve tahıllar için 6 dakika, sert kabuklu deniz eserleri için 15 dakika üzere farklı yıkama müddetleri belirlenmiş. Et ve sebzeler, yalnızca 8 dakikada tesirli bir formda temizleniyor.

Makine, tıpkı vakitte kurutma ve ısıtma işlevlerine de sahip. Bununla birlikte, aygıtta bulunan havalandırma özelliği, bakteri oluşumunu engelleyerek taze hava deveranını teşvik ediyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar