Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaMobilXiaomi çıldırdı! Bu modellere 5 sene güncelleme sözü!

Xiaomi çıldırdı! Bu modellere 5 sene güncelleme sözü!

Son devirde markalar ortasındaki en tanınan telaffuzlardan birisi de güncelleme kelamı. Bilhassa Android tarafındaki Vivo, Oppo ve Xiaomi üzere öne çıkan markaların bu hususta birbirleriyle yarıştıklarını söyleyebiliriz.

Şu anda Android pazarının geneline baktığımızda pek çok markanın baz modellerine 2 ya da 3 yıllık Android güncellemesi kelamı verdiğini görüyoruz. iOS tarafında ise bu mühlet biraz daha uzun. Çünkü Apple genel olarak 5 yıl evvel çıkardığı modellere de güncelleme yayınlamaya devam ediyor. Pekala bu durum Android tarafındaki markalar için mümkün değil mi?

Reddit’te yer alan bir söyleme nazaran Xiaomi bu hususta rakiplerinden ayrılmak için kıymetli bir çalışma yürütüyor. Çinli üretici amiral gemisi serisinde yer alan modelleri için tam 5 yıl Android güncellemesi kelamı vermek için çalışmalarını sürdürüyor.

Xiaomi çıldırdı! Bu modellere 5 sene güncelleme sözü!

Eğer bu çalışmalar meyvesini verirse Xiaomi 14 ve Xiaomi 14T serisi 5 yıl güncelleme kelamı alan birinci Xiaomi modelleri olacaklar. Muhtemelen Xiaomi’nin bu atılımı daldaki öbür isimleri de gaza getirecektir. Yani önümüzdeki süreçte amiral gemisi modelleri için 5 yıl güncelleme kelamı veren daha fazla marka ile karşı karşıya kalabiliriz.

Öte yandan ülkemizde en çok satan Xiaomi modellerinin Redmi ailesindeki fiyat performans dostu aygıtlar olduğunu da hatırlatmamız gerekiyor. Muhtemelen Xiaomi bu biçim modeller için 1 ya da 2 güncelleme yayınlamaya devam edecektir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar