Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaMobilXiaomi HyperOS, 2024'te geliyor

Xiaomi HyperOS, 2024’te geliyor

Xiaomi, Ekim ayının sonlarında düzenlenen Xiaomi 14 serisi lansman etkinliğinde yeni lokal işletim sistemi HyperOS’u tanıttı. Duyurunun akabinde, şirket bu en son OS güncellemesini Çin’deki akıllı telefonlarına sunmaya başladı.

Şimdi ise, şirket nihayet global çapta dağıtım planını paylaştı. Xiaomi’nin HyperOS özel cildinin global çıkış ayrıntılarını açıklaması neredeyse iki ay sürdü.

Xiaomi, HyperOS’un global olarak kullanılabilirliğini, artık Xiaomi HyperOS olarak yine isimlendirilen MIUI hesabı aracılığıyla X/Twitter’da resmi olarak doğruladı. Duyuruya nazaran, HyperOS belli Xiaomi ve Redmi aygıtlarına 2024’ün birinci çeyreğinde sunulacak. Dağıtım planına dahil olan aygıtlar şu halde:

Xiaomi 13

Xiaomi 13 Pro

Xiaomi 13 Ultra

Xiaomi 13T

Xiaomi 13T Pro

Redmi Note 12

Redmi Note 12S

Xiaomi Pad 6

Xiaomi HyperOS, 2024’te geliyor

Liste Xiaomi ve Redmi akıllı telefonlarını içerirken, Poco akıllı telefonlarının bu listede yer almadığını fark edebilirsiniz.

Endişelenmeyin! POCO Küresel hesabı, X/Twitter üzerinden Poco kullanıcılarını, Poco F5’in HyperOS güncellemesini alacak birinci Poco aygıtı olacağını ve bu aygıtın çıkışının yakın olduğunu teyit etti. Kesin çıkış tarihi şimdi meçhul olsa da, Poco başka aygıtlar için bilgileri daha sonra paylaşacağını vaat ediyor.

Bunlar, heyecanla beklenen HyperOS güncellemesi ve global dağıtımıyla ilgili şu an için bildiklerimiz. Lakin, Xiaomi’den rastgele bir yeni gelişme olduğunda sizi çabucak bilgilendireceğimizden emin olabilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar