Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaOtomobilXiaomi lidar sensörlü aracı ile Tesla'ya baş tutacak!

Xiaomi lidar sensörlü aracı ile Tesla’ya baş tutacak!

Akıllı telefon, aksesuar ve ev aletleri pazarına hakim olduktan sonra Xiaomi, araba dünyasına adım atmaya hazır. Şirket, 2024’ün ilk çeyreğinde ilk arabasını üreteceğini zaten onayladı.

Söylentilere göre Xiaomi’nin arabası, Tesla ve diğer elektrikli araçlarla rekabet edecek tam özellikli, kendi kendini süren bir elektrikli araç olacak. Bugün, bir Weibo blog yazarı, şirketin gelişmelerde ilerleme kaydettiğini gösteren bir Xiaomi test arabasının görselini paylaştı.

Deroy kullanıcı adını kullanan bir araba blogcusu, Xiaomi’nin kendi kendini süren test arabasının bir resmini paylaştı. Tavanda bir lidar sensörü bulunan otomobilin şık bir tasarıma sahip olduğu görülebiliyor.

Aracın tasarım olarak harika göründüğünü söylemek yanlış olmayacaktır. Ancak bu sadece bir test arabası ve nihai tasarım muhtemelen değişecek. Resimde görülen arabanın başka bir markaya ait olması ve Xiaomi’nin onu sadece Lidar sensörlerini ve diğer kendi kendine sürüş teknolojilerini test etmek için kullanması bile mümkün.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar