Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaMobilXiaomi, uygun fiyatlı akıllı telefonları için kredi verecek!

Xiaomi, uygun fiyatlı akıllı telefonları için kredi verecek!

Hindistan’da Vivo ve Tecno ile rekabet eden Xiaomi, eser yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Firma, giriş düzeyi, orta segment ve amiral gemisi olarak isimlendirilen üst düzey akıllı telefonlar üreterek geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Lakin görünüşe nazaran Çinli teknoloji devi için bu kâfi değil. Eserlerini daha fazla bireye ulaşılabilir kılmak maksadıyla Xiaomi, Hindistan’da “Xiaomi Kolay Finansman” isminde yeni bir program başlattı. XEF ile müşteriler, süratli ve kolay dijital kredi onayları alabilir ve çeşitli finansal seçeneklerden faydalanabilirler.

Xiaomi Kolay Finansman ya da XEF, Xiaomi Hindistan tarafından başlatılan bir dijital kredi programıdır. Bu program, Hint tüketicilere Redmi akıllı telefonlarını satın almak için esnek ve uygun fiyatlı seçenekler sunmak üzere tasarlanmıştır. Program, dijital finansal hizmet sağlayıcısı olan Axio ve güvenlik uzmanı Trustonic ile ortaklaşa gerçekleştiriliyor. XEF programı, ülke genelinde yaygın olan Mi Meskenleri, Mi Stüdyoları, Mi Mağazaları, Mi Tercih Edilen İş Ortağı, bölgesel perakende zincirleri ve tüm yetkili Xiaomi satış noktalarında mevcut.

Xiaomi, uygun fiyatlı akıllı telefonları için kredi verecek!

Kredi almak için müşterilerin KYC dokümanlarını ve PAN kartı bilgilerini sunmaları gerekmektedir. Kredi müracaat süreci dijital ve kağıtsızdır ve müşteriler anında kredi onayı alabilirler. Kredi onaylandığında, müşteriler rastgele bir Xiaomi akıllı telefonunu ekstra maliyet olmaksızın taksitle satın alabilirler. Xiaomi, XEF programının, akıllı telefon sahipliğini daha uygun maliyetli ve geniş bir kitleye ulaşılabilir kılmak için tasarlandığını belirtti. Şirket, bu programın Hindistan’daki pazar hissesini daha da artırmasına yardımcı olacağına inanıyor.

XEF programının lansmanı, Hindistan akıllı telefon pazarının süratle büyüdüğü bir devirde gerçekleşiyor. Counterpoint Araştırma’ya nazaran, 2023’ün birinci çeyreğinde Hindistan akıllı telefon pazarı %10 büyüdü. Xiaomi, %23’lük pazar hissesi ile Hindistan’da başkan akıllı telefon satıcısıdır. XEF programının, bilhassa bütçesi hudutlu olan müşterilere Xiaomi akıllı telefonları satın alma kolaylığı sağlaması nedeniyle Xiaomi’nin Hindistan’daki satışlarına katkıda bulunması bekleniyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar