Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaX'in Türkiye'de Temsilci Ataması İçin Birkaç Günü Kaldı: Atanmazsa BTK'den Bant Daraltması...

X’in Türkiye’de Temsilci Ataması İçin Birkaç Günü Kaldı: Atanmazsa BTK’den Bant Daraltması Gelebilir!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK, geçtiğimiz temmuz ayında X (eski adıyla Twitter) hakkında önemli bir karar almıştı. Sosyal medya hakkındaki yasa kapsamında alınan kararda, X’in temsilci atamadığı belirtilmiş ve platforma reklam yasağı verilmişti. Bu karar, ülkemizdeki vergi mükelleflerinin X’te Twitter’da reklam vermesini yasaklıyordu.

Bugün ise bu karar hakkında bir gelişme yaşandı. T24’ün haberine göre X’in temsilci ataması için ü90 günlük sürenin dolmasına üç gün kaldı.

Temsilci atanmazsa %50 oranında bant daralması uygulanabilir

İnanç Can Çekmez: X'In Türkiye'De Temsilci Ataması İçin Birkaç Günü Kaldı: Atanmazsa Btk'Den Bant Daraltması Gelebilir! 1

Haberde, reklam yasağı kararıyla verilen 3 aylık süre, 21 Ekim 2023 tarihinde dolacağı ifade edildi. Edinilen bilgiler de X’in hâlen Türkiye’de bir temsilci atamadığını ortaya koydu. Üç gün içinde bu atama gerçekleşmezse, BTK’den X’e yaptırımlar gelebilir.

Eğer X önümüzdeki birkaç gün içinde herhangi bir temsilci atamazsa BTK’nin X’e bant daralma uygulanması için mahkemeye başvurabileceği belirtiliyor. Ayrıca bant daraltmanın %50 oranında olabileceği belirtiliyor. Bu da birçok insanın platforma ulaşamaması demek. Neler olacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar