Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaOyunYakuza: Dead Souls Remake hayali suya düştü

Yakuza: Dead Souls Remake hayali suya düştü

Like A Dragon (eski ismiyle Yakuza) serisi, son yıllarda büyük bir popülarite kazandı. Geliştirici Ryu Ga Gotoku Studios, serinin eski ve daha niş oyunlarına yeni bir hayat vermek için çalışmalarını sürdürüyor. Like a Dragon: Ishin, bu yılın başında birinci defa Batı’ya geldi ve büyük beğeni topladı. Lakin, serinin zombi temalı yan oyunu Yakuza: Dead Souls için tıpkı şeyi söylemek mümkün değil.

Yokoyama, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir canlı yayında, Yakuza: Dead Souls’un tekrar imalinin yahut tekrar düzenlenmesinin hiçbir kâr getirmeyeceğini, bu yüzden bu türlü bir planlarının olmadığını açıkladı. Yokoyama’nın bu kelamları, oyunun yine imalini bekleyen hayranları hayal kırıklığına uğrattı. Canlı yayın Japoncaydı lakin Twitter hesabı Harusari tarafından İngilizce’ye çevrildi.

Yakuza: Dead Souls Remake hayali suya düştü

Yakuza: Dead Souls, 2012 yılında PlayStation 3 için piyasaya sürüldü. Oyun, Yakuza serisinin ana karakterleriyle zombi istilasına karşı uğraş ettiği bir aksiyon oyunuydu. Lakin, oyunun öyküsü, oynanışı ve grafikleri eleştirmenler ve hayranlar tarafından pek beğenilmedi. Oyunun Avrupa ve Amerika pazarında düşük satış sayıları elde etmesi, Yakuza 5’in bu pazara gelmesini geciktirdiği argüman ediliyor.

Yakuza: Dead Souls‘un yine yapılmayacak olması da hayranlarını bir epey üzdü. Lakin, Like A Dragon serisinin geleceği parlak görünüyor. Serinin son oyunu Like A Dragon: Infinite Wealth, geçtiğimiz ay PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One ve PC için piyasaya sürüldü. Oyun, serinin yeni ana karakteri Ichiban Kasuga’nın maceralarını anlatıyor. Oyun, hem eleştirmenler hem de hayranlar tarafından övgüyle karşılandı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar