Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaMobilYeni iPad Küçük 7 söylentileri herkesi heyecanlandırdı

Yeni iPad Küçük 7 söylentileri herkesi heyecanlandırdı

Son periyottaki söylentilere nazaran Apple, yıl sonuna kadar sürpriz bir iPad Küçük 7 tanıtmaya hazırlanıyor. Geçmişteki kestirimlere karşın Apple’ın daha küçük aygıtları üretmeye son verdiği tarafındaki inanışın tersine, Çin’den gelen yeni raporlar, teknoloji devinin bu yılın son çeyreği için kompakt bir iPad üzerinde faal olarak çalıştığını ortaya koyuyor. iPad Küçük 7‘nin tam özellikleri ve çıkış tarihi şimdi meçhul olsa da, bu raporlar Apple’ın küçük ekranlı aygıtlara olan ilgisinin devam ettiğini gösteriyor.

Son yıllarda, Apple’ın iPhone ve iPad modellerinin “mini” versiyonlarından vazgeçtiği görülüyordu. iPad Küçük serisinin son sürümü olan 6. jenerasyon, 2021’in sonlarında tanıtıldı. Lakin yeni raporlar, yıl sonuna kadar iPad Küçük 7’nin tanıtılma muhtemelliğine işaret ediyor. Çin’den gelen ek raporlar, Apple’ın son çeyrek için “kompakt boyutlu” bir iPad’e olan bağlılığını vurguluyor. Çin ve Hindistan’daki üreticilere, iPad Küçük 7 söylentilerini pekiştiren beklenmedik siparişler geldiği belirtiliyor.

2021’den bu yana Apple, iPad Mini serisini güncellemedi. Ayrıyeten iPhone 14 ve 15 modellerinde “Mini” isminin olmaması, Apple’ın daha küçük ekranlara olan ilgisinin azaldığına işaret ediyordu. Lakin son sızıntılar, kompakt bir iPad’e yine odaklanıldığını gösteriyor. 2021’de çıkan iPad Küçük 6, 8.3 inçlik Sıvı Retina ekranla geliyor ve A15 Bionic çiple çalışıyor.

Yeni iPad Küçük 7 söylentileri herkesi heyecanlandırdı

Beklenen 7. nesilin bu ekran boyutunu müdafaası, lakin Apple Silikon çipsetine geçiş yapması bekleniyor. Apple Silikon tarafından sağlanan Fotonic Motor üzere özelliklerle kamerada iyileştirmeler de öngörülüyor. iPad Pro modellerine yapılan son eklemeler ortasında Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.3 dayanağı bulunuyor. iPad Küçük serisinin de bu standartları yakında benimsemesi bekleniyor.

Bu söylentilere zıt olarak, analist Ming-ChiKuo, 7. kuşak Mini’nin üretimine 2024’ün birinci çeyreğine kadar başlanmayacağını tez ediyor. Bu nedenle Apple’ın önümüzdeki aylarda bir iPad lansmanı ile sürpriz yapması bekleniyor mu göreceğiz. Şu anki varsayımlar, yeni iPad modellerinin ya 2023’ün sonunda ya da 2024’ün başında gelmesini öngörüyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar