Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaYouTube fenomenlerine makûs haber! Hesaplar tek tek silinecek!

YouTube fenomenlerine makûs haber! Hesaplar tek tek silinecek!

Video paylaşım platformu YouTube, düzmece hesapları ve fan hesaplarını etkileyen yeni bir siyaset değişikliği duyurdu. Yapılan değişikliklerle birlikte, geçersiz hesapların faaliyetleri kısıtlanacak ve fan hesapları da makul kurallara tabi olacak. Bu adımların maksadı, platformdaki düzmece ve fan hesapları ayırt etmek ve kullanıcı tecrübesini geliştirmek olarak belirlendi. Yeni siyaset, 21 Ağustos 2023 itibariyle yürürlüğe girecek.

Sahte hesaplar, YouTube’un yeni siyasetiyle önemli bir darbe alacak. Artık bir kanalı taklit ederek, o kanalın görüntülerini kendi hesaplarına yükleyen düzmece hesaplar, platformda yer alamayacak ve silinecek. Bu tedbir, kullanıcıların içeriklerin gerçek kaynaklarına erişmelerini kolaylaştıracak ve taklit hesaplarla ilgili güvenlik tasalarını azaltacak. YouTube, uydurma hesapların sayısını azaltarak daha sağlıklı bir görüntü paylaşım ortamı oluşturmayı hedefliyor.

YouTube fenomenlerine makûs haber! Hesaplar tek tek silinecek!

Fan hesapları da yeni siyasetten etkilenecek. YouTube, fan hesaplarının da muhakkak kurallara uymasını talep edecek. Fan hesapları, kanal ismi yahut kullanıcı ismiyle birlikte takip ettikleri kanalın hayranı olduklarını açık bir biçimde belirtmeli. Bu formda, izleyicilerin gerçek içerik üreticileriyle fan hesaplarını ayırt etmeleri kolaylaşacak. Belirtilen kurallara uymayan fan hesapları da düzmece hesaplar kategorisine girecek ve buna nazaran süreç yapılacak.

YouTube’un bu siyaset değişikliği, platformun güvenliğini ve kullanıcı tecrübesini artırmayı amaçlıyor. Uydurma hesapların sınırlanması ve fan hesaplarının daha şeffaf bir halde hareket etmesi, izleyicilerin gerçek bilgilere ve gerçek içerik üreticilerine ulaşmasını kolaylaştıracak. Birebir vakitte, içerik üreticilerinin takipçi sayılarına ait daha gerçekçi datalara erişmeleri sağlanacak ve popülerlik yarışında adil bir ortam sağlanacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar