Perşembe, Mayıs 30, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaYouTube korsan hesaplara savaş açtı

YouTube korsan hesaplara savaş açtı

İçerik oluşturucular artık YouTube Studio’da yorumlar için yeni bir ayara erişebilir ve “önlemleri artır” seçeneğini seçebilir. YouTube, bunun “muhtemel uygunsuz yorumları inceleme için beklet” ayarına dayandığını ve spam ve kimlik kötüye kullanımı yorumlarının sayısını azaltacağını söylüyor. Bu tüm yorumlar için manuel inceleme gerektirmekten veya bunları tamamen kapatmaktan daha hafif bir önlem.

29 Temmuz’dan itibaren kanallar abone sayılarını gizleyemeyecek. YouTube, bunun daha büyük ve daha yerleşik kanalların arkasındaymış gibi davrananlar tarafından yaygın olarak kullanılan bir taktik olduğunu söylüyor.

YouTube korsan hesaplara savaş açtı

Taklitçiler, insanları sahte sayfalarına çekmek için genellikle diğer videolara yorum bırakıyor. Örneğin, MrḂeast (“B” yerine özel bir karakter olan) adlı bir kullanıcı tarafından bırakılan bir yorumu gören biri, orijinal MrBeast’in 97,7 milyon abonesiyle karşılaştırıldığında yalnızca 100 abonesi olduğunu görmek üzere o kanala tıklayabilir.

YouTube, bazı içerik oluşturucuların bir kitle oluştururken abone sayılarını gizlemeyi tercih ettiğini kabul etti. Ancak, bu hareketin işleri herkes için daha güvenli hale getireceğini söylüyor.

Daha önde gelen içerik üreticilerini taklit etmek için özel karakterler kullanan sahte kanallardan bahsetmişken, bu strateji yakında biraz daha az etkili olacak. YouTube, insanların bir kanal adını güncellerken kullanabileceği karakter setini azalttığını söylüyor. Kötü aktörlerin, değişiklikten sonra adlarını ”¥ouⓉube” veya benzeri olarak değiştiremeyeceklerini söyledi.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar