Cuma, Haziran 2, 2023
Ana SayfaİnternetYouTube reklam engelleyici kullananların görüntü izlemesini yasaklamaya başladı

YouTube reklam engelleyici kullananların görüntü izlemesini yasaklamaya başladı

Ulaş Utku Bozdoğan: Youtube Reklam Engelleyici Kullananların Görüntü Izlemesini Yasaklamaya Başladı 1 Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar Google’ın yeni bir kısıtlamasından yakınmaya başladı. Beşerler, YouTube‘da görüntü izleyemiyor. Hususla ilgili çevrimiçi mecralarda çok sayıda şikayet mesajı ortaya çıktı.

Google’ın tarayıcıda reklam engelleme uzantısının faal olup olmadığını belirleyen yeni bir sistemi test ettiği bildiriliyor. Bilgisayarınızda bir reklam engelleyici varsa, YouTube bunu algılayacak ve görüntü izlemenize izin vermeyecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Youtube Reklam Engelleyici Kullananların Görüntü Izlemesini Yasaklamaya Başladı 3

İki seçenek sunuluyor

Reklam engelleyici kullananların karşısına bir bildirim ekranı çıkıyor. Burada kullanıcılara reklam engelleyiciyi devre dışı bırakma yahut reklamsız görüntüler izlemek için YouTube Premium aboneliğine geçme seçeneklerinin sunulduğunu görüyoruz.

Bir YouTube sözcüsü “Reklam engelleyicileri faal olan izleyicileri YouTube’da reklamlara müsaade vermeye ya da YouTube Premium’u denemeye çağıran küçük bir deney yürütüyoruz” dedi. Google ilerleyen devirlerde reklam engelleyicilere karşı geniş çaplı bir uğraş başlatacak üzere gözüküyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar