Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaYouTube, TV uygulamalarına 30 saniyelik atlanamayan reklamlar getiriyor

YouTube, TV uygulamalarına 30 saniyelik atlanamayan reklamlar getiriyor

Video platformu, reklamverenler için düzenlediği Brandcast aktifliği sırasında temaslı TV’lere 30 saniyelik atlanamayan reklamlar getirdiğini duyurdu. Seçeneği, web sitesinin en tanınan kanallarının kitlelerine ulaşmak isteyen uygun müşterilere açık bir hedefleme seçeneği olan YouTube Select aracılığıyla kullanılabilir hale getirecek.

YouTube, Select gösterimlerinin %70’inin TV’lerde yer aldığını söylüyor, bu nedenle yeni biçim, reklamverenlere hizmetlerini yahut eserlerini “daha varlıklı öykü anlatımı” sağlayacak halde daha fazla gösterme talihi verecek.

YouTube, TV uygulamalarına 30 saniyelik atlanamayan reklamlar getiriyor

Halihazırda tertipli olarak 15 saniyelik iki reklamı art geriye görüyorsanız, yeni biçim sizin için o kadar büyük bir fark yaratmayacaktır. Biçim şu anda ABD ve Kanada’da genel olarak mevcut ve bu yıl içinde dünya çapında yaygınlaşacak.

YouTube, daha uzun atlama yapılamayan reklamlar sunmanın yanı sıra, bir deney olarak bağlı TV’lere “duraklatma deneyimi” de getiriyor. Duraklatma tecrübeleri, Hulu’nun 2019’da piyasaya sürdüğü tanıtımlara misal formda, izlediğiniz şeyi duraklat düğmesine bastığınızda gösterilen reklamlardır. Son derece görsel ve hatta etkileşimli olmaları beklenir ve bunlar, markaların web sitesini yahut toplumsal medya kanallarını ziyaret etmenizi sağlayacak QR kodlarını da içerebilir.. Aşağıdaki fotoğrafta, %15 indirim almak için sizi bir QR kodu taramaya teşvik eden bir reklam görebileceğiniz bir örnek yer alıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar