Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaOtomobil2024 Model Mercedes-Benz E-Serisi Tanıtıldı

2024 Model Mercedes-Benz E-Serisi Tanıtıldı

Mercedes-Benz, düzenlediği bir etkinlikte 2024 model E-Serisi‘ni tanıttı. Her zaman olduğu gibi yine eşsiz özelliklerle donatılan ve oldukça yakışıklı görünen otomobil, önümüzdeki yılın en beğenilen modellerinden bir tanesi olacak gibi görünüyor. Peki Mercedes-Benz, 2024 model E-Serisi’nde neler sunuyor?

2024 model E-Serisi, oldukça iri bir ızgara yapısına ve nispeten sportif kabul edebileceğimiz havalandırma boşlukları ile daha ilk anda kendine hayran bırakıyor. Ufak dokunuşların yapıldığı ve bu dokunuşlar ile hafif kavisli bir hale getirilen farlar, sahip olduğu ince şerit LED’lerle etkileyici bir atmosfer oluşturuyor. Şirketin 2024 E-Serisi’nde dingil mesafesini artırdığını da belirtelim. Yeni modeller, eski versiyonlardan daha uzun görünecek. Elbette yaşam alanı da artırılmış durumda.

Karşınızda 2024 model Mercedes-Benz E-Serisi

Meral Erden: 2024 Model Mercedes-Benz E-Serisi Tanıtıldı 1

AMG versiyon.

2024 model Mercedes-Benz E-Serisi’ni arkadan gördüğünüzde hemen tanıyacaksınız. Öyle ki arka aydınlatmaların içerisine yıldız -Mercedes-Benz logosu olarak da kabul edebilirsiniz- şeklinde LED’lere yer verildi. Bu yeni tasarım oldukça dikkat çekici görünecek.

Meral Erden: 2024 Model Mercedes-Benz E-Serisi Tanıtıldı 3

Mercedes-Benz E-Serisi’nin iç tasarımı da en az dışı kadar havalı. Müzikle entegre edilmiş ambiyans aydınlatma, 3D sürücü gösterge ekranı ve MBUX işletim sistemine sahip bilgi-eğlence ekranı, aracın içine baktığınız anda kendine hayran bırakan bir yapı sunuyor. Ayrıca aracın ön camına yakın bir yere yerleştirilen kamera, sürücünün yolculuk sırasında görüntülü görüşme gerçekleştirmesine de yardımcı olacak. 

Meral Erden: 2024 Model Mercedes-Benz E-Serisi Tanıtıldı 5

Belki hatırlayan okurlarımız vardır; Mercedes-Benz, bundan birkaç ay önce 2024 model E-Serisi’nin iç tasarımıyla ilgili tüm detayları açıklamıştı. Merak eden okurlarımız buradaki haberimize göz atabilir.

Meral Erden: 2024 Model Mercedes-Benz E-Serisi Tanıtıldı 7

Normal versiyon.

2024 model E-Serisi, motor gücüyle de kendine hayran bırakacak. E350 olarak isimlendirilen versiyon, 255 beygir gücü ve 400 Nm tork değerine sahip olan 2.0 litrelik dört silindirli motorla gelecek. Bu ufak bir elektrik motoru da eşlik edecek. E450 olarak anılacak versiyonda ise 375 beygir gücü üreten ve 500 Nm tork değerine sahip olan 3.0 litrelik motorla birlikte yine hafif hibrit sistem bulunacak. AirMatic havalı veya çelik süspansiyon seçeneklerine ek olarak arka aks kontrolünün yapılabilmesini sağlayan özel sistem de opsiyonel olarak sunulacak.

Meral Erden: 2024 Model Mercedes-Benz E-Serisi Tanıtıldı 9

Mercedes-Benz, 2024 model E-Serisi için fiyat açıklaması yapmadı. Ancak bu durum birkaç ay sonra değişecek. Zira şirket, yeni E-Serisi’ni önümüzdeki aylar itibarıyla ABD ve Avrupa pazarında satışa sunacak.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar