Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaMobilWhatsApp çoklu eşleştirme özelliğini duyurdu: Artık 4 telefonda kullanılabilecek

WhatsApp çoklu eşleştirme özelliğini duyurdu: Artık 4 telefonda kullanılabilecek

WhatsApp tarafından yapılan duyuruda, iletileşme uygulamasının artık aynı anda birden fazla telefonda kullanılabileceğini ve toplamda dört adede kadar yardımcı aygıtı bağlanabileceğini bildirdi. Bu süreç, kullanıcıların ferdî bilgisayarları ve tabletleri hesaplarına bağlamasına ve WhatsApp’ı her aygıtta bağımsız olarak kullanmasına benzeri biçimde çalışıyor. Ayrıyeten bu güncelleme, Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından Facebook sayfasında da duyuruldu.

Şirket, aygıtlar ortası uyumluluğu artırmak gayesiyle birinci olarak geçtiğimiz yıl birden fazla aygıtı birbirine bağlama özelliğini duyurmuştu. WhatsApp, bu özelliğin bir kesimi olarak, sohbetleri uçtan uca şifrelenmiş halde tutarken sohbetleri ve medyayı internet üzerinden aygıtlar ortasında senkronize edecek. Birincil aygıtın uzun mühlet devre dışı kalması durumunda, WhatsApp’ın yardımcı aygıtlardan otomatik olarak çıkış yapacağı da belirtildi.

Şirket tarafından yayınlanan blog yazısında “Telefonları yardımcı aygıtlar olarak bağlamak, mesajlaşmayı kolaylaştırır. Artık çıkış yapmadan telefonlar ortasında geçiş yapabilir ve sohbetlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Yahut küçük bir işletme sahibiyseniz, ek çalışanlar artık tıpkı WhatsApp Business hesabı altında müşterilere direkt telefonlarından karşılık verebilir” dedi.

Güncelleme dünya genelinde kademeli olarak yayınlanmaya başladı ve önümüzdeki haftalarda herkese ulaşacak. WhatsApp, önümüzdeki haftalarda yardımcı aygıt eklemenin alternatif bir yolunu da tanıtacağını kelamlarına ekledi. Kullanıcılar, aygıtı bağlamak için birincil telefonlarına girebilecekleri tek seferlik bir kod almak için telefon numaralarını WhatsApp Web’e yazabilecekler.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar