Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaOtomobil63.000’den Fazla Ford Araba Geri Çağrıldı

63.000’den Fazla Ford Araba Geri Çağrıldı

Amerikan otomotiv üreticisi Ford Motor Company, 2022 yılına ait Bronco SUV ve Ranger kamyonet modelini bir hata sebebiyle geri çağırdı. Ford’a gelen şikayetlere göre bu modellere sahip olan insanlar, arabalarının ön camından şikâyetçi.

Şikâyetçi olmakta da haklılar. Görünüşe göre Ford Bronco ve Ranger modellerinin ön camları sakızla yapıştırılmış zira model sahipleri, bir çarpışmada ön camın araçtan fırlayabileceğinden korkuyor. Dolayısıyla Ford da araçları geri toplatmaya karar vermiş.

63.000’den fazla Ford otomobili geri çağrıldı

Ulaş Utku Bozdoğan: 63.000’Den Fazla Ford Araba Geri Çağrıldı 1

8 Aralık 2021 ile 12 Nisan 2022 arasında üretilen 39.063 Ford Bronco ve 17 Aralık 2021 ile 12 Nisan 2022 arasında üretilen 24.231 Ford Ranger şirket tarafından geri çağrıldı. Ford, ortam sıcaklığı ve nemi, yapıştırma işlemi sırasındaki sıcaklık ayarları, vernik kalınlığı ve birçok diğer değişkeni göz önünde bulundurdu ancak ön camların neden ayrılabileceği konusunda bir sonuca varamadı.

ABD’nin Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) tarafından sağlanan belgelere göre sorun ilk olarak Nisan 2022’nin başlarında bir müşterinin Bronco’sunda keşfedildi. Ford, sorunla ilgili herhangi bir kaza veya yaralanmanın gerçekleşmediğini belirtiyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar