Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaMobilAçık Artırmaya Çıkarılan 21 Yaşındaki iPod, Fiat Egea Parasına Satıldı!

Açık Artırmaya Çıkarılan 21 Yaşındaki iPod, Fiat Egea Parasına Satıldı!

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın efsane CEO’su Steve Jobs, 2001 yılında gerçekleştirdiği bir etkinlikte tarihin ilk iPod modelini duyurmuştu. O dönemlerde eşine az rastlanan müzik çalar, müzik tutkunlarının favorisi olmuştu. Çünkü bir iPod ile kaset veya CD’lere ihtiyaç kalmamıştı. Üstelik o yıllar için oldukça şık görünen ilk iPod, 399 dolar gibi cep yakan bir fiyat etiketine sahipti. Akıllı telefonların gelişmesi, internet kullanımı ve Spotify gibi platformlar, müzik çalarlara duyulan ihtiyacı ortadan kaldırdı.

Ancak bu demek değil ki insanlar iPod’u unuttu. Bu bağlamda, nadir ürünlerin satıldığı bir platform olan Rally’de açık artırmaya çıkarılan birinci nesil iPod, dudak uçuklatan bir paraya alıcı buldu. Steve Jobs’ın o günlerde bir iPod’a binlerce dolar ödeneceğini hayal bile etmeyeceğini düşünüyoruz. Peki birinci nesil bir iPod için kaç para ödendi?

iPod, 29 bin dolara alıcı buldu!

Ulaş Utku Bozdoğan: Açık Artırmaya Çıkarılan 21 Yaşındaki Ipod, Fiat Egea Parasına Satıldı! 1

Açık artırmaya çıkarılan birinci nesil iPod için verilen en iyi teklif 29 bin dolardı. Bu paranın, 4 Ağustos tarihindeki dolar kuruna göre 780 bin TL civarına denk geldiğini söyleyelim. Alıcının kim olduğu ve bu iPod’u ne için kullanacağı bilinmiyor. Ancak tahminler, ürünü alan kişinin bir koleksiyoner olduğu yönünde.

Böylesi bir durum Apple cephesinde ilk kez yaşanmıyor. Daha birkaç hafta önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, birinci nesil bir iPhone için 158 bin dolar ödendiğinden bahsettik. Ayrıca Steve Jobs’ın kişisel ürünleri ile Apple’ın eski bilgisayarları gibi ürünler de çıkarıldıkları açık artırmalarda devasa paralara satılıyorlar.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar