Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaOyunActivision Blizzard Oyunlarının Xbox Game Pass'e Ne Zaman Ekleneceği Açıklandı

Activision Blizzard Oyunlarının Xbox Game Pass’e Ne Zaman Ekleneceği Açıklandı

Video oyun dünyasının son birkaç gündür tek gündemi, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alması. Neredeyse 2 yıldır gündemde olan mesele, 13 Ekim Cuma günü resmen tamamlandı. Böylelikle video oyun sektöründeki en büyük satın alma gerçekleşmiş oldu.

Tabii bu anlaşma, en çok da oyunseverleri heyecanlandırdı. Meseleyi yakından takip eden video oyun tutkunları, Activision Blizzard’ın tüm oyunlarının Xbox Game Pass’e ekleneceği beklentisine girdiler. Aslında bu haklı bir beklentiydi çünkü artık Activision Blizzard’ın tüm oyunlarının sahibi, Microsoft. İşte bu konuyla ilgili açıklamada bulunan Xbox patronu Phil Spencer, oyuncuların hevesini kıracak bir açıklamada bulundu.

Activision Blizzard oyunları, 2024’ten önce Xbox Game Pass’e eklenmeyecek!

Ulaş Utku Bozdoğan: Activision Blizzard Oyunlarının Xbox Game Pass'E Ne Zaman Ekleneceği Açıklandı 1

Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen bir podcast yayınına bağlanan Phil Spencer, Activision Blizzard oyunlarının 2024 yılından önce Xbox Game Pass’e eklenemeyeceğini söyledi. Bunun nedenlerini de anlatan Xbox patronu, şu ana kadar buna vakit ayıramadıklarını belirtti. 

Phill Spencer tarafından yapılan açıklama şöyleydi:

Düzenleme süreci o kadar uzun sürdü ki, Activision Blizzard ile arka katalog çalışması üzerinde çalışamadık. Artık anlaşma bittiğine göre bu işe başlıyoruz ama iş var. Sanırım Activision Twitter hesabı, 2024’ten bahseden bir şey yayınladı ve bence bu doğru.

Bu konuda bazı hayal kırıklıkları yaşanacağını biliyorum. Bu satın alma kesinlikle uzun vadeli, dolayısıyla Game Pass’e çok sayıda oyunun ekleneceği ilk güne ulaşamamamız biraz moral bozucu. Ancak gelecek konusunda çok heyecanlıyım…

Microsoft’un Activision Blizzard’ı resmen satın aldığını açıkladığı açıklama için:

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar