Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaMobilİşte Xiaomi 14 Pro tasarımı! Tek söz ile "harika!"

İşte Xiaomi 14 Pro tasarımı! Tek söz ile “harika!”

Xiaomi’nin bu ayın sonunda yeni amiral gemisi olan Xiaomi 14 serisini tanıtmayı planladığına dair raporlar bulunuyor. Bilhassa son vakitlerde ortaya çıkan sızıntılar, Xiaomi 14 serisinin dizaynını bizlere gösteriyor. 91mobiles ile duyumcu OnLeaks’in ortak çalışması sayesinde bu tasarımı daha ayrıntılı bir halde görebiliyoruz.

Xiaomi 14 Pro‘nun tasarımı, Xiaomi 13 Pro‘nun dizaynını baz alarak oluşturulmuş üzere görünüyor, lakin besbelli farklılıklar da barındırıyor. Bu değişikliklerden en dikkat çekeni, Xiaomi 13 Pro‘da bulunan kavisli ekranın yerini Xiaomi 14 Pro‘da düz bir ekranın alması. Ayrıyeten kamera heyetimi da üç lensli sistemden dört lensli bir sisteme geçiş yapmış.

Xiaomi 14 Pro‘nun ölçüleri, 161.6 x 75.3 x 8.7mm olarak belirtiliyor. Evvelki model olan 13 Pro’nun ölçüleri ise 162.9 x 74.6 x 8.4mm olarak kaydedilmiş. Bu, Xiaomi 14 Pro’nun bir evvelki modele nazaran biraz daha küçük ve kalın olduğunu gösteriyor. Yeni modelde uzunluk ve genişlikte hafif bir azalma bulunsa da kalınlık açısından artış gözlemleniyor.

Şinasi Kaya: İşte Xiaomi 14 Pro Tasarımı! Tek Söz Ile &Quot;Harika!&Quot; 1

İşte Xiaomi 14 Pro tasarımı! Tek söz ile “harika!”

13 Pro modelinde 6.73 inçlik kavisli bir AMOLED ekran bulunurken, 14 Pro modelinde ise 6.6 inçlik düz bir ekran tercih edilmiş. Telefonun yan kısımlarında çift hoparlör sistemi, ses tuşları, güç tuşu, USB-C portu, mikrofon ve SIM kart yuvası üzere ayrıntılar yer alıyor. Lakin, telefonun üst kısmında bulunması beklenen ikinci bir mikrofon ve IR blaster görsellerde görülmüyor. Ayrıyeten, birtakım kaynaklar aygıtın titanyum alaşım bir çerçeveye sahip olacağını belirtiyor, lakin son raporlar bu mevzuda rastgele bir bilgi vermiyor.

Sonuç olarak, Xiaomi’nin yeni amiral gemisi olan Xiaomi 14 Pro, birçok yenilik ve değişiklikle geliyor. Düz ekran tasarımı, dört lensli kamera suramı ve fizikî değişiklikler üzere birçok özellik, bu aygıtın Xiaomi’nin bu yılki en savlı aygıtlarından biri olacağını gösteriyor. Lakin, aygıtın tam olarak hangi özelliklerle geleceğini ve nasıl bir performans sunacağını görmek için resmi lansmanın yapılmasını beklememiz gerekiyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar