Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaOyunActivision CEO'su belirli bir müddet değişmeyecek

Activision CEO’su belirli bir müddet değişmeyecek

Artık muahede nihayet tamamlandığına ve yayıncı resmi olarak Microsoft’un bir kesimi olduğuna nazaran Activision Blizzard CEO’sunun geleceği biraz daha net.

Activision Blizzard, ayrılışıyla ilgili kesin bir tarih onaylamayı reddetse de, Kotick’in 1 Ocak üzere kısa bir mühlet içerisinde otuz yılı aşkın müddettir yürüttüğü misyondan istifa etmesi bekleniyor. Her halükarda mukavelesi nisan ayına kadar devam ediyor.

Activision Blizzard’ın doruğunda öbür değişiklikler de bekleniyor. Spencer, yayıncının çalışanına gönderdiği kendi notunda, “Önümüzdeki aylarda yeni tertip yapımız hakkında daha fazla güncelleme paylaşacağız” diye yazdı.

Activision CEO’su muhakkak bir mühlet değişmeyecek

Kotick, 1991 yılında bir küme yatırımcının Mediagenic’i çok düşük bir fiyata satın almasına öncülük ettikten sonra şirketini mali açıdan başarılı bir teşebbüs haline getirdi. Şirketi yine yapılandırdı ve eski ismi olan Activision’ı geri getirdi. 2008 yılında bir dizi başarılı oyun, satın alma ve yatırımın akabinde Kotick, Blizzard’ın sahibi olan Vivendi’nin oyun kısmıyla bir birleşme tasarladı.

Kotick, uzun vakittir Kuzey Amerika’nın en yüksek maaşlı CEO’larından biri ve Activision Blizzard’da geçirdiği uzun yıllardan sonra yalnızca hoş bir saatle emekli olmayacak. Geçen yıl yayınlanan bir raporda Microsoft’a yapılan satıştan 375,3 milyon dolar kazanacağı ileri sürülmüştü. Ayrıldığında ayrıyeten 14,6 milyon dolarlık altın paraşüt ödemesi alması bekleniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar