Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaMobilAkıllı telefon patladı, 3 kişi yaralandı

Akıllı telefon patladı, 3 kişi yaralandı

Nashik, Maharashtra’da bulunan bir konutta büyük bir patlama meydana geldi. Olay, ekseriyetle yalnızca cebinde bulunan bireye ya da çabucak yanındaki alana ziyan veren bir akıllı telefon patlamasıyla başlamış üzere görünüyor. Lakin bu olayda sonuçlar daha geniş kapsamlıydı. NDTV’nin haberine nazaran; Nashik’taki bu meskende patlayan cep telefonu, meskende bulunan üç bireye ciddi biçimde ziyan verdi.

Bu şahıslar, patlamadan sonra ciddi yaralarla hastaneye kaldırıldı. Patlamanın meydana geldiği esnada telefonun şarjda olduğu ve patlama anında telefonun yanında bir deodorant kutusunun bulunduğu belirtildi.

Akıllı telefon patladı, 3 kişi yaralandı

Deodorantlar epeyce yanıcı maddeler içerebilir ve bir kıvılcımla bile patlayabilir. Bu patlama sonucunda, konuttaki pencere eksiksiz dışarıya fırladı ve meskenin dışındaki öbür pencerelerde de hasar oluştu.

Evde meydana gelen bu patlama o kadar şiddetliydi ki, konutun etrafında park halinde bulunan arabaların camları bile kırıldı. Paylaşılan görsellerde konuttaki metal parmaklıkların ve mobilyaların yanmış olduğunu görmek mümkün. Lakin şükürler olsun ki bu patlama sırasında can kaybı yaşanmadı. Patlamanın tam olarak neden kaynaklandığına dair ayrıntılar şimdi netlik kazanmış değil. Bu yıl daha evvel OnePlus Nord 2‘nin patladığı ve bir Xiaomi aygıtının çok ısınarak Çin’de 8 yaşında bir çocuğun vefatına sebep olduğuna dair haberler de gündeme gelmişti.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar