Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaOyunAmnesia: The Dark Descent’a Steam Atölye Desteği Geldi - Webtekno

Amnesia: The Dark Descent’a Steam Atölye Desteği Geldi – Webtekno

2010’lu yılların başında çoğumuzun hayatına YouTuber’ların oynayışlarını izleyerek giren Amnesia serisinin yeni oyunu Amnesia: The Bunker, bundan 2 gün sonra, 6 Haziran tarihinde Steam’de piyasaya sürülecek. Oyunun çıkışına böylesine az bir süre kala geliştiriciler, orijinal ilk oyun için süper bir haber duyurdular.

Amnesia serisinin geliştiricisi Frictional Games, ilk oyun Amnesia: The Dark Descent için Steam atölyesi desteği getireceklerini duyurdular. Peki bu ne demek?

Artık Amnesia’ya mod yapmak ve mod bulup yüklemek çok daha kolay hale gelecek

Ulaş Utku Bozdoğan: Amnesia: The Dark Descent’a Steam Atölye Desteği Geldi - Webtekno 1

Bildiğiniz gibi Steam atölyesi, oyuncuların oyunlar için geliştirdiği çeşitli modları toplulukla paylaştığı bir platform. Her ne kadar önceden de Amnesia: The Dark Descent’e mod yapılsa da artık Steam atölyesi sayesinde çok daha kolay ve ulaşılabilir olacak. En önemlisi de güvenilir olacak.

Bir oyuna Steam atölyesi desteği vermek, eğer bir oyun popülaritesini kaybetmişse can suyu niteliği taşıyabiliyor. Dolayısıyla Amnesia: The Dark Descent’in atölye desteği alması, nostalji yaşamak isteyen oyuncuları kendisine çekebilir. Ya da oyunu bugüne kadar hiç oynamamış, bugünden sonra da eskiliğinden ötürü oynamak istemeyecek oyuncuları modlarla teşvik edebilir.

Oyunu yeniden diriltebilecek mi bilinmez ancak oyunun sevenlerinin tekrardan eğlenceli saatler geçireceği aşikâr.

Peki 2 gün sonra çıkacak Amnesia: The Bunker nasıl olacak?

İlk olarak 23 Mayıs 2023 çıkış tarihi duyurulan ancak daha sonrasında 6 Haziran tarihine ertelenen Amnesia serisinin en son oyunu The Bunker, yukarıdaki 10 dakikalık oynanış videosu fragmanından da anlaşılabileceği gibi 1. dünya savaşındaki bir sığınakta hayatta kalmaya çalışan bir Fransız askerini oynayacağız.

İlk oyundakine benzer bir şekilde ne olursa olsun ışıkları açık tutmak zorunda olmamız gibi bir mekanik mevcut oyunda. Oyunun sistem gereksinimleri ise şöyle olacak:

Minimum sistem gereksinimleri:

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 10, 64-bits
 • İşlemci: Core i3 / AMD FX 2.4Ghz
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: OpenGL 4.0, Nvidia GTX 460 / AMD Radeon HD 5750 / Intel HD 630
 • Depolama: 35 GB kullanılabilir alan

Önerilen sistem gereksinimleri:

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 10, 64-bits
 • İşlemci: Core i5 / Ryzen 5
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: OpenGL 4.3, Nvidia GTX 970 / AMD Radeon RX 5600 XT / Intel Xe-HPG
 • Depolama: 35 GB kullanılabilir alan

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar