Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaElon Musk’ın kararları tartışılmaya devam ederken, Twitter’da yeni bir zelzele yaşandı

Elon Musk’ın kararları tartışılmaya devam ederken, Twitter’da yeni bir zelzele yaşandı

Twitter’ın güvenlik lideri Ella Irwin’in istifası üzerine Elon Musk’un sahip olduğu toplumsal medya devi Twitter’da beklenmedik bir durum ortaya çıktı. Ekim ayında Musk tarafından satın alınan Twitter’ın ziyanlı içeriklere karşı alınan müdafaa tedbirlerinin yetersizliği konusunda artan telaşlar, bu gelişmeyle birlikte daha da pekişiyor.

Ella Irwin’in ayrılması, Twitter’ın önündeki yeni bir mahzuru temsil edebilir. Irwin’in istifa etme kararında bir dizi etken olabilir. Tahminen öteki bir yerde daha âlâ bir meslek fırsatı buldu yahut gayeleri ve maksatlarıyla daha uyumlu bir profesyonel yol takip etmeye karar verdi. Ayrıyeten, şirket içinde yaşanan iç dinamikler yahut stratejik uyuşmazlıklar da istifasında rol oynayan sebepler olabilir.

Herhangi bir kuruluşta yönetici seviyesindeki istifaların meydana gelebileceğini ve bunların altında yatan nedenlerin ekseriyetle karmaşık ve çok boyutlu olduğunu unutmamak gerekiyor. Daha fazla bilgiye sahip olmadan, Irwin’in Twitter’dan ayrılışının tam nedenlerini belirlemek zordur. Vazife müddeti boyunca ziyanlı içeriklerin moderasyonu konusunda kıymetli bir rol oynayan Irwin’in ayrılışı, Twitter’ın uygunsuz ve ziyanlı içeriklere karşı süren çabasına bir pürüz teşkil edebilir.

Elon Musk’ın kararları tartışılmaya devam ederken, Twitter’da yeni bir zelzele yaşandı

Özellikle Elon Musk, kısa bir mühlet evvel eski NBCUniversal reklam lideri Linda Yaccarino’yu Twitter’ın yeni CEO’su olarak atadığını duyurdu. Bu atama, Musk’ın şirketi yine yapılandırma ve içerik moderasyonu ile marka güvenliği bahislerinde artan tasaları giderme konusundaki kararlılığını gösteriyor.

Musk’ın Twitter’ı satın almasından bu yana, şirket maliyetleri kısma seyahatine çıktı ve bu durum kıymetli işten çıkarmaları da beraberinde getirdi. Maalesef, bu durum ziyanlı ve yasa dışı içeriklerle uğraş eden, seçim bütünlüğünü muhafaza ve platformda gerçek bilgiyi yaymayı teşvik eden çalışanları da etkiledi. Bu çalışanlar, yakın vakitte Community Notes ile bunu başarmaya çalışıyorlardı. Twitter’ın Güvenlik Lideri’nin yerini alacak kişi, şirketin geleceğini şekillendirecek değerli kararları verecek.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar