Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaMobilAndroid 12'nin dinamik renk temaları Android 13'te de sunulacak: 4 yeni tema...

Android 12’nin dinamik renk temaları Android 13’te de sunulacak: 4 yeni tema seçeneği geliyor

İnanç Can Çekmez: Android 12'Nin Dinamik Renk Temaları Android 13'Te De Sunulacak: 4 Yeni Tema Seçeneği Geliyor 1

Kod adı Tiramisu olan Android 13‘e dair bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Daha önce daha iyi kaynak yönetimi sağlayacağı, kilit ekranında saatin düzenini değiştirmeyi mümkün kılacağı, her uygulama için farklı dilleri seçmeyi sağlayacağı ve Bluetooth LE Audio‘yu destekleyeceği ortaya çıkan Adnroid işletim sisteminin yeni sürümüyle alakalı son olarak Google’ın dinamik tema sistemi için yeni renk kombinasyonlarını geliştirdiği ortaya çıkarıldı.

Android 13’le de dinamik temalar gelecek

İlk olarak Android Police tarafından paylaşılan bilgilere göre Google’ın şu anda Android 13’te yer vereceği dinamik tema için toplam dört renk şeması üzerinde çalıştığı görülüyor.

Arayüz öğelerinin tonlarını mevcut duvar kağıdının renklerine uyacak şekilde ayarlayan dinamik renk temaları ilk olarak Android 12‘yle birlikte sunulmuştu ve yalnızca Pixel telefonlarda kullanılabiliyordu ancak geçtiğimiz Kasım ayında bu özelliğin 15 farklı akıllı telefon üreticisi için de kullanıma sunulacağı ortaya çıkmıştı.

Yeni dinamik temalar, Android 12’yle sunulan temalara göre kullanıcı kişiselleştirmeleri için daha fazla seçenek sunacak. Aktif olarak geliştirilme aşamasında olan bu seçenekleri Google, kullanıcılara sunulmadan önce değiştirilebilir.

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar