Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaOtomobilAndroid Auto'nun yeni güncellemesi pek çok yenilikle geliyor!

Android Auto’nun yeni güncellemesi pek çok yenilikle geliyor!

 Google, ön planda, şoförlerinin artık daha evvel I/O 2023’te duyurduğu bir özellik olan WebEx yahut Zoom toplantılarına katılabileceğini söylüyor. Uygulamalar sadece sırf ses özelliğiyle çalışacak ve Google bunun şoförlerin planlanmış toplantılara otomobil ekranlarından süratli bir formda katılmasını “kolay ve güvenli” hale getireceğini söylüyor.

Verimliliği artırmanın ötesinde Google, Prime Video’nun Google Play uygulamasında kullanıma sunulmasıyla işitsel ve görsel cümbüş tekliflerini de genişletmeye çalışıyor. “Park halinde eğlence” için ekranda görünecek bu özellik sadece Renault, Polestar ve Volvo Cars üzere seçili araçlarda mevcut olacak. Sonunda Google bunun öbür markalara da geleceğini söylüyor. Akışa ek olarak, Chrome tabanlı internet tarama da bugünden itibaren kullanılabilecek. İnternet’te gezinme, Google Play’deki birtakım araçlarda bağımsız uygulama Vivaldi aracılığıyla aslında mevcut.

Android Auto’nun yeni güncellemesi pek çok yenilikle geliyor!

Google, şoförleri üretken ve eğlendirici tutarken birebir vakitte Hava Durumu Kanalı uygulamasını saatlik varsayımlar için kullanılabilir hale getirerek ekranın fonksiyonelliğini ve üçüncü tarafların aracınızı izlemesine imkan tanıyan bir beni takip et uyarısı güvenlik özelliğini de genişletiyor. Bir “Trip View” radarı, bilhassa şiddetli hava olayları için canlı haritalar da gösterecek.

Son olarak, şoförlerin araçlarını kilitlemek ve kilidini açmak için telefonlarını kullanmalarına imkan tanıyan Google’ın dijital otomobil anahtarı, sonunda uyumlu Pixel ve Samsung aygıtlarına sahip olanlar için ABD ve Kanada’daki muhakkak Hyundai, Genesis ve Kia modellerinde mevcut olacak. Teknoloji tıpkı vakitte şoförlerin dijital anahtarlarını aileleri ve arkadaşlarıyla kablosuz olarak paylaşmasına da imkan tanıyacak. Dijital anahtarlar birçok Avrupa ülkesinde halihazırda mevcut olacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar