Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaMobilAndroid yakında horlamalarınızı algılayabilecek

Android yakında horlamalarınızı algılayabilecek

İnanç Can Çekmez: Android Yakında Horlamalarınızı Algılayabilecek 1

Gece horlamaları insanların uyku kalitesini büyük oranda etkileyebiliyor. Uyku kalitesinin etkilenmesi de kişinin günlük hayatını ve hatta yeme düzenlerini bile değiştirebiliyor. Google konu ile ilgili adım atıyor.

Android cihazlar horlamaları algılayabilecek

Şimdilik sadece Google çalışanları arasında devam eden Sleep Audio Collection – uykuda ses algılama projesi Google Health Studies uygulaması üzerinden yürütülüyor. Projeye katılanların odada sadece bir kişi olacak şekilde uyumaları isteniyor.

Android 11 ne kadar yaygın?

3 gün önce eklendi

Android işletim sistemi kullanıcının gece boyunca horlamalarını ve öksürüklerini takip ediyor. Günün sonunda uyku kalitesinin ne kadar etkilendiği ve alınması gereken tedbirler cihaz üzerinde çalışan algoritmalarla ortaya konuyor.

Henüz proje gerçek hayata geçecek mi veya hangi cihazlarda kullanılabilecek bilgi yok. Bununla birlikte ses üzerinden çalışacağı için telefonların kişinin yakınında bulunması gerekiyor. Elektronik cihazları genelde uzak tutmaya çalışanlar için bu bir sorun olabilir. Google haricinde mağazada profesyonel horlama takip uygulamaları bulmak mümkün.

  • Anasayfa
  • Mobil Teknolojiler
  • Android Haberleri
  • Android’e horlama algılama özelliği gelebilir

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar